Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Sportshjørnet

Jegerprøven - har du tatt den?

Sportshjørnet Alt som har med sport å gjøre passer inn her.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-02-14, 18:45   #4
Kula
Trallallaa
 
Kula sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Viken
Innlegg: 3.275
Kula imponerer mange og er sikkert smartKula imponerer mange og er sikkert smartKula imponerer mange og er sikkert smartKula imponerer mange og er sikkert smartKula imponerer mange og er sikkert smartKula imponerer mange og er sikkert smartKula imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Jegerprøven - har du tatt den?

Jeg tok den i fjor, og det er 9 samlinger med ca. 3 timer hver gang. To av gangene er mer praktiske dager med rifle- og hagleskyting bl.a.

Noen av samlingene kan også tas på nett. Jeg anbefaler og følge artskunnskap på nett i tillegg til samling. Det er vel den tyngste delen. Ta mange eksamner på www.jegerprover.no. Det er en del som skal læres, så noe tid tar det. Eksamen består av 50 spm. og skal avlegges elektronisk. Sjekk ut mer på www.njff.no.

I vår lokale jeger og fiskerforening kjøres ett kurs i året, og det er min kjære som er hovedintruktøren så jeg har vel en pitteliten fordel. I forrige uke var jeg med som assisten på årets jegerprøve da de lærte om våpen. Veldig morsomt, men totalt blottet for damer.

__________________
Storebror -93 og Jonas -02
Kula er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no