Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Lærerstreik!

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Lukket tråd
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-08-14, 09:21   #1
Gaia
villende
 
Gaia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 14.910
Blogginnlegg: 249
Gaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av elg, her.

Jeg har ikke sagt noe om at lærerne skal ha mindre fleksibilitet. Det jeg har prøvd å få frem er at det dere kaller fleksibilitet er det samme som det man i andre yrker kaller avspasering. I andre yrker er regelverket rundt avsppasering tydelig definert og jeg tror det kan være nyttig for lærerne at dere også får mer struktur rundt avspaseringen deres. Jeg mener ikke her at dere skal avspasere mindre tid, men at en bedre struktur rundt avspaseringen deres vil øke tilliten utenfor lærerstanden til at lærerne jobber det de skal. Med økt tillit vil dere få mange flere med dere i kampen om riktig lønn og arbeidsvilkår.

Jeg tror elg har et poeng, altså. Det var ikke før i går jeg skjønte hva konflikten faktisk dreier seg om, nettopp fordi mange lærere omtaler arbeidstidsordningen som som så veldig spesiell og helt ulik alt annet.

Etter å ha knadd hjernen min rundt alle de forskjellige begrepene som flyr har jeg skjønt at situasjonen er som følgende:

-lærernes "bundne arbeidstid" er det jeg ville kalt "kjernetid", altså tid man må være til stede på arbeidsplassen.

At dere jobber 50 timer en uke, for så å jobbe 30 den neste er det jeg ville ha omtalt som å "flekse", altså bruke den friheten man har til å jobbe mer eller mindre utenfor "kjernetiden".

Hva som er kjernetid vil variere fra arbeidsplass til arbeidsplass, og fra arbeidstaker til arbeidstaker, men oftest er den fra 9 til 1430, selv om jeg kjenner til de som har hatt kjernetid fra 10 til 1530 og fra 0830 til 1400. Det vanligste er at møter eller andre pålagte arbeidsoppgaver legges i kjernetiden, men det er ikke uvanlig at man legger møter innenfor ordinær kontortid, ikke bare innenfor kjernetid.

Hvis noen hadde forsøkt å øke eller flytte på den tariffestede kjernetiden min, så hadde jeg blitt like sur som dere. Jeg trenger også den friheten som ligger i at jeg kan komme 7 og gå 1430 en dag, for så å komme 9 og gå 1630 en annen dag. Så den fleksibiliteten har jeg stor forståelse for at dere er villig til å kjempe for. Men da handler ikke kampen om 7,5-timers dag, men om et forsøk på å utvide kjernetiden deres. Men jeg rr samtidig fleksibel nok til å innse at innimellom starter et møte klokken 8 eller slutter kl 16, av praktiske årsaker.

På andre arbeidsplasser må det godkjennes av leder dersom man ønsker å avspassere i kjernetiden, og det er begrenset opp til et visst antall dager. Selv om det nok er noe friere når man kan avspassere en på skolene, vil det også være en del begrensninger. Og i noen stillinger er det et reelt problem at man ikke har mulighet til å ta fri når barna har fri.

- i tillegg har lærerne en timekvote som må fylles (totalt 43,5 timer i snitt per uke), av dette opparbeidet det 6 timer avspasseringstid som dere må ta ut i skolens ferier.

Denne tiden føres ikke noe sted. Det forutsettes at lærere fyller arbeidsplikten sin og faktisk jobber et snitt på 43,5 timer i løpet av en uke.

Den største forskjellen mellom lærere og resten av offentlig sektor er altså at dere slipper å føre de timene dere jobber, hvor dere ikke må være til stede på arbeidsplassen.

Hvis jeg skal jobbe hjemme, må jeg først få det godkjent av leder, så må jeg føre timene etterpå, som en ekstra kontroll på at jeg faktisk har jobbet hjemme. Det er et visst element av tillit i det å få ha hjemmekontor, men også et visst element av kontroll, fordi jeg må føre timene mine. Jeg liker å føre timer, fordi jeg syns det er fint å kunne dokumentere at jeg faktisk har jobbet inn de timene jeg eventuelt ønsker å avspassere.

Lærere slipper å føre timer, fordi man regner med at dette er tid de rett og slett må jobbe for å få gjort før- og etterarbeid, men noe av konflikten med KS synes å bunne i at det er et inntrykk av at lærere kanskje ikke jobber så mye som de sier i snitt per uke.

Jeg lurer på om konflikten kunne løses ved innføring av timeføring, og eventuelt innført "kontortid", altså ikke at man øker lærerne bundne tid eller "kjernetid", men sier at det skal være lov for rektor å legge noen møter i tidsrommet frem til klokken 1530 og det er lov å signalisere til foreldre at man stor sett kan forvente å treffe lærere på telefonen frem til 1530. Dvs. at man innfører en kutyme, uten at det har tvangs- eller påleggselementet i seg.

Gaia er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 09:32   #2
Teflona
audio, video, disco
 
Teflona sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 8.473
Teflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt avTeflona har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lærerstreik!

Kontortid er greit begrep, bortsett fra at vi er lite på kontoret i den tiden. Vi har 5 faste møter lagt inn i denne tiden, cirka 3,5 t, utenom kommer andre møter som varierer fra uke til uke, men det ER jo slik at rektor legger inn møter i kontortiden/den bundne tiden. Frykten er at med utvidet kontortid (!) vil timene, som vi nå bruker til forberedelse og retting, bli brukt til møter og vikarjobbing. Rektor styrer all vår tid mens vi er på skolen, også pauser og undervisningsfrie timer.

__________________

Hvordan staver man kjærlighet? sa Tussi.
Man staver ikke kjærlighet, man føler den, sa Brumm.
Teflona er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 09:49   #3
cora
både her og der
 
cora sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.834
Blogginnlegg: 32
cora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Lærerstreik!

Men det er ikke timetelling som er det viktigste her. Det er å gi tillit til lærerne, at vi faktisk gjør jobben vi skal uansett om det er på skolen eller hjemme. Hvorfor skal vi gi fra oss den fleksibiliteten? Jeg jobber i team på vgs, og samarbeider jevnlig med lærere som har samme fag på samme trinn. I tillegg har vi selvsagt klasselærermøter og diverse andre møter. Det fungerer utmerket. Kontakt med elever (utenom undervisningstimene og elevsamtaler) har jeg stort sett gjennom It's Learning, og det fungerer også bra. Der kan vi også avtale flere møter med elevene dersom det er nødvendig. Hvis jeg er ferdig med timene mine klokka tolv en dag og jeg har hatt teammøtene mine, hvorfor skal jeg sitte på skolen på et overfylt arbeidsrom til klokka fire? Det gir ingen mening. Hvor er den pedagogiske begrunnelsen? Selv om jeg går hjem den dagen, vil det ikke si at jeg tar fri, men jeg fortsetter å planlegge/rette hjemme. Neste dag har jeg kanskje undervisning til halv fire. Jeg jobber alltid på kveldstid i løpet av uka, tar ofte en langdag på jobb (12-timer) og i retteperiodene blir det mye jobb også i helgene. En slik arbeidssituasjon er nødvendig for å kunne gi elevene det de trenger.

__________________
Cora og tre avkom (1999, 2001 og 2002)
cora er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 09:35   #4
rine
Halloen!
 
rine sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 20.392
rine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av Gaia, her.

Jeg lurer på om konflikten kunne løses ved innføring av timeføring, og eventuelt innført "kontortid", altså ikke at man øker lærerne bundne tid eller "kjernetid", men sier at det skal være lov for rektor å legge noen møter i tidsrommet frem til klokken 1530 og det er lov å signalisere til foreldre at man stor sett kan forvente å treffe lærere på telefonen frem til 1530. Dvs. at man innfører en kutyme, uten at det har tvangs- eller påleggselementet i seg.

Det er jo slik vi har det?

rine er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 09:54   #5
AprilRyan
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 2.127
Blogginnlegg: 2
AprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt avAprilRyan har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av rine, her.

Det er jo slik vi har det?

Vi har møter til halv fire to dager i uka.

__________________

AprilRyan er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 10:40   #6
Chanett
navnet sjemmer ingen
 
Chanett sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 13.327
Chanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av AprilRyan, her.

Vi har møter til halv fire to dager i uka.

Og vi har til 15.45 to dager.

For ca ti år siden jobbet jeg på en skole som ikke hadde arbeidsplasser til oss lærerene. Da vi møtetid to dager til 15.00 og 16.00. Resten av tida måtte vi bare være tilstede i undervisningen. Det var spesielt på den skolen på grunn av at vi manglet arbeidsplasser. Jeg kjenner meg ikke igjen det Gaia skriver, hverken på egen jobb eller ungenes skoler (eller de skolene mine utallige lærervenninner jobber på). Det føles som om det det snakkes om i nyhetene er skolen i svunne tider.

Chanett er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 09:56   #7
Gaia
villende
 
Gaia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 14.910
Blogginnlegg: 249
Gaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av rine, her.

Det er jo slik vi har det?

Er det? Det er ikke mitt inntrykk er tilfellet på alle skoler, altså. Jeg har opp til flere ganger, med stor undring, hørt på lærere som har omtalt seg selv som "snille" når de har kommet på skolen klokken 10, siden de tross alt ikke har hatt undervisning før klokken 12. Eller hvor det har sittet langt inne å avtale et halvtimesmøte klokken 15, siden undervisningen deres var ferdig klokken 1330 den dagen. Det betyr ikke at jeg ikke tror de gjør jobben sin, men det er utfordrende å ikke være sikker på at det er mulig å gjøre avtaler innenfor ordinær kontortid, fordi læreren foretrekker å gå hjem og fortsette jobben der.

Det gjelder så absolutt ikke alle. Det må jeg understreke. Men det gjelder mange nok til at noen foreldre er usikre på når det egentlig er greit å ta kontakt, og om det er mulig å få til møter med læreren i den perioden man selv kan flekse, som samtidig er innenfor det som anses som ordinær kontortid.

For øvrig støtter jeg at lærere ikke skal kunne pålegges vikariater uten å bli kompensert for det.

Gaia er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 09:59   #8
cora
både her og der
 
cora sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.834
Blogginnlegg: 32
cora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Lærerstreik!

Som lærer opplever jeg heller at foreldre foretrekker møter med lærere om ettermiddagen/på kveldstid.

__________________
Cora og tre avkom (1999, 2001 og 2002)
cora er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 10:24   #9
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av Gaia, her.

Er det? Det er ikke mitt inntrykk er tilfellet på alle skoler, altså. Jeg har opp til flere ganger, med stor undring, hørt på lærere som har omtalt seg selv som "snille" når de har kommet på skolen klokken 10, siden de tross alt ikke har hatt undervisning før klokken 12. Eller hvor det har sittet langt inne å avtale et halvtimesmøte klokken 15, siden undervisningen deres var ferdig klokken 1330 den dagen. Det betyr ikke at jeg ikke tror de gjør jobben sin, men det er utfordrende å ikke være sikker på at det er mulig å gjøre avtaler innenfor ordinær kontortid, fordi læreren foretrekker å gå hjem og fortsette jobben der.

Det gjelder så absolutt ikke alle. Det må jeg understreke. Men det gjelder mange nok til at noen foreldre er usikre på når det egentlig er greit å ta kontakt, og om det er mulig å få til møter med læreren i den perioden man selv kan flekse, som samtidig er innenfor det som anses som ordinær kontortid.

Det høres ekstremt, virkelig ekstremt rart ut. Kan du utdype dette, for slik du framstiller det har jeg problemer med å tro at det kan stemme.

Hyacinth er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 10:50   #10
Gaia
villende
 
Gaia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 14.910
Blogginnlegg: 249
Gaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme omGaia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av Hyacinth, her.

Det høres ekstremt, virkelig ekstremt rart ut. Kan du utdype dette, for slik du framstiller det har jeg problemer med å tro at det kan stemme.

Nei, jeg har ikke lyst til å utdype ut over det jeg har skrevet. Og jeg stusser litt over at du har problemer med å tro det, når jeg forteller at det er egenopplevd (og at det altså ikke er viderefortelling).

Som sagt, jeg er klar over at det så absolutt ikke gjelder alle. Men så lenge det er uklart for de som ikke jobber i skolen når lærer faktisk plikter å være til stede, og når man kan forvente at en lærer er tilgjengelig på telefon eller for møte med foreldre, så er det ikke så underlig at det er en del skepsis knyttet til lærernes arbeidstid der ute.

Og jeg har til gode å oppleve at en konferansetime legges utenfor ordinær kontortid, altså. Det seneste jeg har fått er klokken 1530. Hvilket var helt greit, bare så det er sagt. Som oftest har det vært klokken 1330 eller 1400, rett etter undervisningens slutt. Også greit for meg, siden jeg får fri til konferansetimer. Ikke like greit for andre som ikke har en like fleksibel arbeidsgiver som meg.

Mitt poeng er at det mangler mekanismer som synliggjør for de som ikke er lærere eller i nær familie med lærere, hvor mye lærere faktisk jobber. Jeg vet det, siden jeg har mange lærervenner og har lærere i familien. Men jeg kan, basert på en del selvopplevde situasjoner, forstå skepsisen som en del uttrykker. Og da har man et kommunikasjonsproblem.

Lærere føler seg mistenkeliggjort og flykter fra skolen, samtidig som det fortsatt ikke er synliggjort hvor stor arbeidsbelastningen for den enkelte lærer er, og at mange av skolens utfordringer helt åpenbart handler om ressurssituasjonen til skoleverket, ikke om den enkelte lærers arbeidsinnsats.

Gaia er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 10:52   #11
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Jeg på min side synes det er rart å trekke fram helt spesielle enkelttilfeller som et bidrag (og et langt sådan, ikke en digresjon engang) i en tråd som denne. Det blir litt som om jeg skal argumentere ved å fortelle om den udugelige legen jeg møtte en gang. Jeg tror selvsagt ikke du lyver, men jeg må innrømme at jeg tenker at det kan ha skjedd en misfortåelse. Kan det ha vært en lærer som jobber kun en liten stilling, for eksempel?

Hyacinth er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 11:03   #12
cora
både her og der
 
cora sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.834
Blogginnlegg: 32
cora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelencora er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Lærerstreik!

Jeg synes også at det høres veldig rart ut.

Jeg kan godt telle timer, men hva skal skje med "overtida"? Jeg underviser i norsk på vg3 og bruker uendelig mange timer til forberedelser og til vurdering/retting/underveissamtaler. Tre karakterer pr.elev (hovedmål, sidemål og muntlig), og i år har jeg 31 elever. Er dette sutring, forresten?

__________________
Cora og tre avkom (1999, 2001 og 2002)

Sist redigert av cora : 17-08-14 kl 11:14.
cora er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 10:35   #13
Chablis
Drømmer
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Ved vannet
Innlegg: 19.081
Blogginnlegg: 22
Chablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av Gaia, her.

Er det? Det er ikke mitt inntrykk er tilfellet på alle skoler, altså. Jeg har opp til flere ganger, med stor undring, hørt på lærere som har omtalt seg selv som "snille" når de har kommet på skolen klokken 10, siden de tross alt ikke har hatt undervisning før klokken 12. Eller hvor det har sittet langt inne å avtale et halvtimesmøte klokken 15, siden undervisningen deres var ferdig klokken 1330 den dagen. Det betyr ikke at jeg ikke tror de gjør jobben sin, men det er utfordrende å ikke være sikker på at det er mulig å gjøre avtaler innenfor ordinær kontortid, fordi læreren foretrekker å gå hjem og fortsette jobben der.

Det gjelder så absolutt ikke alle. Det må jeg understreke. Men det gjelder mange nok til at noen foreldre er usikre på når det egentlig er greit å ta kontakt, og om det er mulig å få til møter med læreren i den perioden man selv kan flekse, som samtidig er innenfor det som anses som ordinær kontortid.

For øvrig støtter jeg at lærere ikke skal kunne pålegges vikariater uten å bli kompensert for det.

Jøss, det har jeg aldri hørt hverken der jeg jobber eller der poden går. Det kan umulig være vanlig.

Chablis er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 11:15   #14
polarjenta
Tittel og tittel....
 
polarjenta sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Vesterålen
Innlegg: 21.660
Blogginnlegg: 66
polarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt avpolarjenta har mye å være stolt av
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av Gaia, her.

Er det? Det er ikke mitt inntrykk er tilfellet på alle skoler, altså. Jeg har opp til flere ganger, med stor undring, hørt på lærere som har omtalt seg selv som "snille" når de har kommet på skolen klokken 10, siden de tross alt ikke har hatt undervisning før klokken 12. Eller hvor det har sittet langt inne å avtale et halvtimesmøte klokken 15, siden undervisningen deres var ferdig klokken 1330 den dagen. Det betyr ikke at jeg ikke tror de gjør jobben sin, men det er utfordrende å ikke være sikker på at det er mulig å gjøre avtaler innenfor ordinær kontortid, fordi læreren foretrekker å gå hjem og fortsette jobben der.

Det gjelder så absolutt ikke alle. Det må jeg understreke. Men det gjelder mange nok til at noen foreldre er usikre på når det egentlig er greit å ta kontakt, og om det er mulig å få til møter med læreren i den perioden man selv kan flekse, som samtidig er innenfor det som anses som ordinær kontortid.

For øvrig støtter jeg at lærere ikke skal kunne pålegges vikariater uten å bli kompensert for det.

Hos oss må alle møte kl 8.15 til morgenmøte.

__________________
Nå også med avatar
polarjenta er ikke aktiv  
Gammel 17-08-14, 11:17   #15
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lærerstreik!

Opprinnelig lagt inn av polarjenta, her.

Hos oss må alle møte kl 8.15 til morgenmøte.

Her også. 8.00. Men ikke jeg, for jeg jobber kun en liten prosent.


Sist redigert av Hyacinth : 17-08-14 kl 12:16.
Hyacinth er ikke aktiv  
Lukket tråd

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no