Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Kjetil Østli om lekser i A-magasinet i dag

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-11-14, 13:32   #11
Darth
En, av to-tre
 
Darth sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2011
Innlegg: 5.152
Darth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt av
Standard

Sv: Kjetil Østli om lekser i A-magasinet i dag

Opprinnelig lagt inn av polarjenta, her.

Ja, det tenker jeg også. Jeg syns ikke det bør være forventet at dagen for en elev på verken videregående eller ungdomsskolen skal være mer enn det e en vanlig arbeidsdag er. (kanskje med unntak av lesing til prøver)

Elevene på min avdeling er på skolen ca. 32-33 klokketimer hver uke. Da er pauser/friminutt regnet med. Jeg jobber i videregående skole. Det vil si at de har 4-5 timer i uka til å gjøre lekser på før de jobber mer enn normalarbeidsdag. Jeg vil tro at 4-5 timer hjemmearbeid i uka mange ganger holder, men ikke hver eneste uke. For å gjøre det bra i de store fagene i alle fall, så må man nok legge ned mer arbeid innimellom.

Darth er aktiv nå   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:03.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no