Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Interiørhjørnet

Parkett eller laminat?

Interiørhjørnet Alt som har med interiør å gjøre. Spørsmål, tips, deling av egne lure eller fine løsninger mm.

Se resultatene: Hva slags gulv?
Parkett 46 67,65%
Laminat 17 25,00%
Noe helt annet 1 1,47%
Trenger ikke gulv, bruk heller svevesko 4 5,88%
Deltakere: 68. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-12-14, 17:57   #1
Blondie
ctrl+z
 
Blondie sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 24.086
Blogginnlegg: 228
Blondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme omBlondie har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Parkett eller laminat?

Jeg synes laminat er for kaldt, dessuten lager mange av dem hard lyd. :skjør: Vi har nylig lagt heltre-gulv i stua, men det ville jeg ikke hatt på kjøkkenet. (Vi har ikke åpen løsning).

__________________
It takes a forum to raise a child
Blondie er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-12-14, 18:06   #2
Guttemammis
Sjokoholiker & hjemmekjær
 
Medlem siden: Jan 2007
Innlegg: 8.309
Guttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt liktGuttemammis er virkelig godt likt
Standard

Sv: Parkett eller laminat?

Opprinnelig lagt inn av Blondie, her.

Jeg synes laminat er for kaldt, dessuten lager mange av dem hard lyd. :skjør: Vi har nylig lagt heltre-gulv i stua, men det ville jeg ikke hatt på kjøkkenet. (Vi har ikke åpen løsning).

Da tror jeg ikke du har vært borti de nye på markedet.
Men jeg hadde ikke lagt så dyrt gulv for å selge.

Guttemammis er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-12-14, 18:20   #3
Lavender
Passe aktiv
 
Lavender sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2010
Hvor: Sentralt
Innlegg: 11.292
Lavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Parkett eller laminat?

Det finnes fine gode laminat og mye dårlig parkett. Laminat er vedlikeholsfritt, og kan være pent. Men noen er glatte, det er kaldt og gå på, og det bråker mer i oppholdsrom under. Laminat kan ikke repareres eller fikses når det slites på de mest belastede stedene.

Parkett bør være 7 mm tykk slik at den kan slipes. Og den må oljes nå og da.

Men jeg opplever at boligkjøpere ikke tenker så langt, førsteinntrykk holder.

__________________
06 & 08 .
Lavender er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 28-12-14, 18:24   #4
Myria
Eppur si muove.
 
Myria sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 15.916
Myria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt av
Standard

Sv: Parkett eller laminat?

Det kommer helt an på type laminat/parkett. Det én liker trenger ikke andre like så her finnes det jo ingen fasit. Det finnes god laminat og det finnes dårlig parkett. Parkett er vanligvis varmere, men det er mykere og tåler ikke så mye før det får hakk og riper. Fordelen er at en del av skadene kan rettes. Laminat tåler mye mer, men får man først et hakk eller en ripe er det ingenting som kan gjøres utover en eller annen form for fyllmasse hvor resultatet ikke nødvendigvis blir veldig pent. Jeg ville uansett ikke lagt mye penger i noe som uansett skal selges.

(Rent personlig ser jeg lite på gulvet ved kjøp av hus, det er enkelt og ikke altfor dyrt å bytte ut om det er gammelt/stygt. Jeg ville heller kjøpt et hus med et gammelt og stygt gulv jeg kunne bytte selv enn å kjøpe et hus med helt nytt gulv som jeg ikke likte overhodet, for da ville jeg føle det var bortkastet å betale for gulvet i form av dyrere hus og så i tillegg enten måtte bytte det ut likevel eller leve med noe jeg ikke liker.)

__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
Myria er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no