Sv: Hva sår du nå? Forkultivering 2015
Opprinnelig lagt inn av Matilda, her.
Den kanna og forstøveren har jeg sikla på også, pappa hadde akkurat sånn messingforstøver da jeg var liten, så den liker jeg ekstra godt.
Jeg har ikke sådd noe ennå, men frø er kommet i hus og sortert i tre rom i boksen sin etter såtidspunkt. Garden Living og det beste hagesenteret i strøket skal visst begge få inn lysarmaturer neste uke, så jeg venter litt til på det. Lader opp med hageprogram så lenge, Fork to Fork var midt i blinken, Esme!
Ikke sant? Jeg bestemte meg for å prøve å dobbeltså reddik og pastinakk i vår og så skal jeg så mangold, etter tips fra den serien. Og så fikk jeg lyst på squash igjen.
Jeg har hatt squash og gresskar i drivhuset, men de blir så monstrøst store og tar all plass. Men kanskje i en stor potte eller noe sånt. Hmm. Plantet i komposthaugen med nedslående resultat, det er ikke nok sol der.
__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
|