Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-11-15, 09:51   #1
rine
Halloen!
 
rine sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 20.392
rine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme omrine har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Opprinnelig lagt inn av Divine, her.

På veien? Med henne på fanget? I fart? Seriøst?!?!


Nei, jeg liker helst å kjøre bil uten fart. Ja, hun satt på fanget mitt, og så kjørte vi fra hennes hus til besteforeldrenes hus, ca. 50 meter. Jeg holdt meg godt under 80, da. Det var forresten greit for hennes far, men han er jo min bror, og trolig like lite opplyst.

Opprinnelig lagt inn av Blondie, her.

Mener du det? Trodde dette var et 90-tallsfenomen og at de fleste var mer opplyst nå. Jeg hadde nok også ringt politiet.

Ja, man skulle tro at alle de hysteriske bilsikringstrådene på FP ville gjort meg mer opplyst, men enkelte lærer visst aldri.

rine er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-11-15, 10:08   #2
Trixie
Bør lage seg en tittel selv
 
Trixie sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 8.345
Blogginnlegg: 160
Trixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Barn som "kjører" bil - varsler man politiet?

Opprinnelig lagt inn av rine, her.

Nei, jeg liker helst å kjøre bil uten fart. Ja, hun satt på fanget mitt, og så kjørte vi fra hennes hus til besteforeldrenes hus, ca. 50 meter. Jeg holdt meg godt under 80, da. Det var forresten greit for hennes far, men han er jo min bror, og trolig like lite opplyst.



Ja, man skulle tro at alle de hysteriske bilsikringstrådene på FP ville gjort meg mer opplyst, men enkelte lærer visst aldri.

Det handler jo ikke om hvor lang eller kort veien er, man gjør, for det første, noe ulovlig. For det andre så risikerer du livet til noen som ikke tar denne avgjørelsen selv.

Vi har de siste to ukene hatt to ulykker her jeg bor.
1. bil stod stille, datt plutselig ned, da vannmasser hadde undergravd veien, heldigvis uten personskade.
2. bil kjørte ned i hull, i svært lav hastighet og tippet rundt på taket, personskade.

Hvorfor ta sjansen?

Trixie er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no