Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hvorfor jeg synes Damenes aften på Bohus er et arrangement folk kan droppe å delta på

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-11-15, 19:00   #1
C3PO
Earthling
 
C3PO sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Hvor: Oslo
Innlegg: 5.161
C3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelenC3PO er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Hvorfor jeg synes Damenes aften på Bohus er et arrangement folk kan droppe å delt

Slike arrangement gjør seg selv en bjørnetjeneste, spør du meg. De sørger for at jeg ikke drar på dem. Og tydeligvis en god del andre, ut fra denne tråden. Jeg opplever ofte at slike kjønnsdelte arrangement bærer preg av trangsynthet. Se! Er ikke alle vi like? Og vi vil kun menge oss med hverandre! De arrangeres gjerne av folk som har et annet kvinnesyn enn meg og jeg føler meg ikke bare uvel, men utestengt, siden jeg ikke synes det er like "koselig" som de andre.

iForm-løpet i 2014 ga meg samme følelse, og derfor holdt jeg meg unna i år, selv om jeg deltar på nesten alt av løp som jeg kommer over.

En ting får vi i hvert fall være glad for. Arrangementet heter "Damenes aften" og ikke "Jentenes aften".

C3PO er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 13-11-15, 21:41   #2
Pelle
Unik
 
Pelle sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 16.754
Pelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Hvorfor jeg synes Damenes aften på Bohus er et arrangement folk kan droppe å delt

Opprinnelig lagt inn av C3PO, her.


En ting får vi i hvert fall være glad for. Arrangementet heter "Damenes aften" og ikke "Jentenes aften".

Mitt lokale kjøpesenter hadde "Guttas dager". Da kunne man klatre i klatrevegg og gjøre annet morsomt for gutter på området utenfor. Jeg skrev et høflig, men småstrengt, innlegg på facebooksiden deres og lurte på hva de ønsket å signalisere om dette til min fartsglade datter, men de svarte meg ikke en gang. Så teit var jeg, tydeligvis.

__________________
07 og 10
Pelle er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no