Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Strikkefasthet

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-11-15, 13:51   #2
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Strikkefasthet

Strikkefastheten er ikke et objektivt mål, men etter hvordan den som strikket/ laget modellen strikker. Slik sett kan du selvfølgelig strikke "løsere enn Gerda" og "hardere enn Anne", og likt som "Berit og Katrine".

Strikkefastheten er derfor av betydning for å strikke "som Gerda" slik at målene på plagget og mønsteret som "Gerda" har laget blir likt for den som strikker neste gang. Mens man må strikke løsere for å strikke likt som "Anne"s modell.

Hvis jeg måtte gått opp på strikkeprøven i pinnestr., tror jeg kanskje jeg ville gjort det også på vrangborden, men skulle ikke tro 0,5 på vrangborden er en stor greie til eller fra - det kommer også litt an på hvor godt man liker at en lue sitter på rundt panna. Så et ville jeg tenkt var valgfritt ut fra komfort og tilpasning.

Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no