Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Skravleforum

... og så snør det!

Skravleforum Forum for skravletråder. Forumet vil bli ryddet med jevnlige mellomrom og gamle tråder bli slettet. Innleggstelleren er ikke på her.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-06-07, 17:53   #23
Bluen
intro
 
Bluen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Lillestrøm
Innlegg: 32.306
Blogginnlegg: 391
Bluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: ... og så snør det!

Der traff du på en av mine kjepphester, ja. Jeg kan ikke reglene, men mener å huske at steder som ligger i innlandet og/eller på fjellet ofte får "på". Trysil er imidlertid en dal, og jeg har aldri hørt de innfødte si noe annet enn "i". Så vidt jeg kan komme på i øyeblikket, brukes "i" om de fleste tettstedene i kommunen også: i Nybergsund, i (Inn)bygda, i Jordet, i Østby, i Landsjøåsen, i Tørberget... Når det gjelder mjøsbyene, kan jeg nok bruke både i og på. Det samme gjelder stedene i min egen hjemkommune - jeg sier som regel "i Lillestrøm" og "i Strømmen", men kan også finne på å si "på Lillestrøm" og "på Strømmen" (noe flere av mine "sambygdinger" synes er rart).

__________________
Høstbarn 06 og 08
I’m not scared.
I’m out of here.
Bluen er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no