Sv: Kjøring på smale vestlandsveier
Opprinnelig lagt inn av Maverick, her.
Det er jo ikke farlig å kjøre forbi på en lang, rett strekke uten møtende trafikk? Bortsett fra når bobilen prøver å presse deg av veien, så klart.
Det var noe de forsøkene på å kjøre forbi i forkant, samt tutingen som Tally reagerte på. Det synes jeg også var i overkant. Men man må jo få kjøre forbi om det er mulighet.
Det jeg ser en del av er biler som blir liggende bak bobiler i evigheter fordi bobilen ikke legger til rette for forbikjøring på de få stedene det kunne vært mulig, og når det da kommer noe som er i nærheten av å ligne på en forbikjøringsmulighet så griper de den med begge hendene og gjennomfører en skikkelig grisete forbikjøring. Jeg forstår jo godt at man er utålmodig, å ligge bak en treigost av en bobil er fryktelig irriterende, men man kan likevel ikke ta store risikoer for å komme seg forbi.
__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
|