Sv: Trening og periodevis fasting
Opprinnelig lagt inn av Guava, her.
3 økter i uka med puls lar seg nok veldig godt forene med 5:2 om man har litt kontroll på livet. Evt er det ingen krise om man på en fastedag spiser inn de kaloriene man har forbrent. Eller hva er det verste som kan skje om man gjør nettopp det?
Nei, det var jo nett mitt poeng? Netto 500 kcal, altså at ein kompenserar treninga med mer mat. Og eg registrerar at eg har mindre kontroll på livet enn deg. Her hos oss er det langt fleire hensyn å ta i kabalen enn treninga evt fastinga mi.
Tja, Katta, det kan du jo seie, men det synest eg er vanskeleg å avgjere på andre sine vegne. Sjøv har eg ingen problem med det, men eg trenar vel også meir enn snittet (og snittet er jo også for lågt, frå eit folkehelseperspektiv). Og nestan uansett kor mykje eg trenar, treng eg ei hand på rattet, kalorimessig. Sånn har det blitt.
__________________
Vi gjør alle så godt vi kan
Og vi gjør alt feil.
- No. 4 -
|