Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Rå melk vs. mangel på vaksiner

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-06-17, 23:01   #24
Inagh
Slumrende Ullteppe
 
Inagh sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.991
Blogginnlegg: 35
Inagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Rå melk vs. mangel på vaksiner

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

All melk i Norge lavpasteuriseres (untatt den langtidsholdbare som sjokomelka og den laktosefrie).

Akkurat det har jeg lurt på - vi bruker bare laktosefri melk, og den har jo holdbarhet sånn litt inn i evigheta. Blir den pasturisert på høyere temperatur, eller er det noe annet som gjør at den holder lenger enn vanlig melk?

He he, tenk at jeg som overhodet ikke drikker melk (har aldri takla smaken, med et heftig unntak av en graviditet da jeg bare måtte ha det) har blitt fascinert av denne tråden!

(Og jeg har ennå ugne minner etter melka jeg fikk servert et sted på Berkåk i min barndom - den smakte rein silo. Selv mor mi måtte gå med på at jeg ikke kunne drikke den. )

__________________
What doesn't kill you, makes you stranger.
Inagh er aktiv nå   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no