Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

"Den mentale belastningen" - gjelder dette i Norge?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-03-18, 15:43   #11
gajamor
Travelt opptatt
 
gajamor sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 6.917
Blogginnlegg: 3
gajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: "Den mentale belastningen" - gjelder dette i Norge?

Opprinnelig lagt inn av Esme, her.

Jeg tror vi alle må ta inn over oss at vår store 68-er foreldregenerasjon er alt for mange i forhold til senere kull til at man kan belage seg på full omsorg fra det offentlige.

Det spiller ikke rolle hvor mye penger og rettigheter myndighetene forankrer i lovs form, vi har ikke nok folk.

Menn må mer på banen, det er eneste løsning faktisk.

Når vi blir stadig færre folk i arbeidsdyktig alder, så er ikke løsningen å ta flere ut av arbeidslivet for å drive ulønnet omsorgsarbeid (hel- eller deltid), men å finne mer effektive måter å drive omsorgsarbeidet på. Kanskje betyr det at man må flytte tidligere til sentralt plasserte omsorgsboliger, kanskje betyr det at vi alle må betale litt mer i skatt, kanskje betyr det at middag kl 12 og tidlig legging er bra nok.

Ellers syns jeg at forsøkene som er gjort med at studenter får billige hybler på aldershjem mot at de hjelper til med forefallende arbeid, høres spennende ut. Det ser jo også ut som om de har fått med en del unge menn på dette også: https://www.nrk.no/vestfold/flytter-...ter-1.13742216

__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07
gajamor er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no