Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Hvor gamle bør barna være når man kan reise på ferie i en uke alene?

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Se resultatene: Hvor gammel må det eldste barnet være når man reiser alene utenlands?
Alle må ha flyttet ut 4 5,26%
Over 20 6 7,89%
20 3 3,95%
19 1 1,32%
18 41 53,95%
17 9 11,84%
16 11 14,47%
15 1 1,32%
14 0 0%
13 (og under) går bra i en uke 0 0%
Deltakere: 76. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-01-19, 11:44   #10
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.530
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvor gamle bør barna være når man kan reise på ferie i en uke alene?

Opprinnelig lagt inn av Tjorven, her.

Ja, jeg ville jo ikke bare forventet det, men spurt om det var en mulighet. Og tenkt at det var helt greit å få et nei.

Hos oss funker det allerede litt sånn. Snuppa sitter litt barnevakt for de mindre nabobarna, og det er da avtalt at vi er tilgjengelige i bakkant hvis noe skulle skje. Det er snuppa som får betalt for jobben, mens vi gjør en nabotjeneste.

Jeg syns det å være bakvakt ved barnevakt er i en HELT annen liga enn "Vi har lyst på fri fra ungene en helg, kan dere passe på at det ikke blir fest?"

For naboer som ikke nødvendigvis kjenner ungdomskulturen i området (fordi de har mindre barn) så kan jo det være vanskelig å vurdere. Og hvilken situajson setter man dem i om de ikke greier å forhindre at 100 ungdommer kommer og træsjer hjemmet deres? Eller at snuppa har tre venninner på besøk, bestemmer seg for å bestille fra sprittaxi og drikker seg døddrukne, men uten så mye lyd at naboene reagerer?

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no