Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Gutt i puberteten - hvordan få i ham nok?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 11-11-19, 22:22   #1
meisje
Kleintje I + II
 
meisje sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Innlegg: 6.499
meisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelenmeisje er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Gutt i puberteten - hvordan få i ham nok?

Jeg slår et slag for havregrøt, det brukes til minst et måltid per dag.

Lag egg og bacon til frokost noen dager i uken.

Og energirik smoothie. Jeg fyller på med mandelmel, havre, og cottage cheese for å få opp energien der. Mine må ha søt smootie, så banan og bær må alltid være smaksgiveren hos oss.

Justere innhold i matpakke, tenker på middagsrester om brødmat ikke frister. Lag opp matmuffins, horn o.l til avveksling.

Energidrikke i form av Biola eller juice.

La han spise mye av den middagsmaten som frister, men minstemål på grønnsaker hver dag.

Det er dyrt å holde tenåringsgutter som trener mye med mat altså.

__________________
Meisje & Storebror & Lillebror
meisje er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-11-19, 23:01   #2
-ea-
heimføing
 
-ea- sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Heime
Innlegg: 16.005
Blogginnlegg: 179
-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om-ea- har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Gutt i puberteten - hvordan få i ham nok?

Opprinnelig lagt inn av millact, her.

Man kan bruke vaffeljern til å lage toast.

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Vi begynte med det, men jeg syns det var grusomt plundrete å holde rent.

Opprinnelig lagt inn av millact, her.

Ja, toastjern er nok å foretrekke.

Toastjern koster par-tre hundrelapper på Clas.
Jeg har endelig fått rengjort vaffeljernet så det kan brukes til vanlig, normal vaffelsteiking igjen.

-ea- er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 12-11-19, 09:07   #3
Lavender
Passe aktiv
 
Lavender sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2010
Hvor: Sentralt
Innlegg: 11.213
Lavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de flesteLavender er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Gutt i puberteten - hvordan få i ham nok?

Opprinnelig lagt inn av meisje, her.


Det er dyrt å holde tenåringsgutter som trener mye med mat altså.

Jeg har jenter som trener, det blir litt dyrt med avokado, smoothie og bowl. Men de tre 08 guttene som var innom på familiegruppe spiste fem knekkebrød hver til 15 mat, 250 gr hjemmelaget ernæringstett burger med tilbehør hver, den ene kunne spist en til, men tenkte det var greit å sette av plass til kaker og snacks også. Å gjøre innkjøp til to til tre tenåringsgutter må være krevende.

__________________
06 & 08 .
Lavender er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 12-11-19, 09:58   #4
millact
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 52.743
millact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtidmillact har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Gutt i puberteten - hvordan få i ham nok?

Opprinnelig lagt inn av Lavender, her.

Jeg har jenter som trener, det blir litt dyrt med avokado, smoothie og bowl. Men de tre 08 guttene som var innom på familiegruppe spiste fem knekkebrød hver til 15 mat, 250 gr hjemmelaget ernæringstett burger med tilbehør hver, den ene kunne spist en til, men tenkte det var greit å sette av plass til kaker og snacks også. Å gjøre innkjøp til to til tre tenåringsgutter må være krevende.

Men det er jo viktig at de får det de trenger når de trener så mye. Vi har en nabo som svømmer aktivt og som trenger mye mat. De må finne kreative måter i å få i henne nok (hun er 14 og trener seks ganger i uken) og ikke minst rett. I svømming snakkes det mye om rett kosthold og hvor viktig mat er.

__________________
05 og 08
millact er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no