Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Bussjåførstreiktråden - yay or nay

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-09-20, 15:48   #25
Strå
Lesende
 
Strå sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2007
Hvor: F16
Innlegg: 12.322
Strå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt avStrå har mye å være stolt av
Standard

Sv: Bussjåførstreiktråden - yay or nay

Opprinnelig lagt inn av Milfrid, her.

Altså. Hvis arbeidstidene er så fullstendig på trynet så burde man jo først og fremst arbeidet hardt for å bedre dem, ikke nødvendigvis for å øke lønna - for snittlønna var jo ikke skremmende lav? Men det er jo virkelig håpløs med doble skift og kort tid mellom. (...)

Så vidt jeg har fått med meg fra diverse intervjuer og småartikler i feedene mine så er nettopp arbeidstidsordningen hovedsaken i år. Selve lønnen er mindre viktig, mens det å beholde lovnaden om at målet er industriarbeidergjennomsnitt kreves beholdt.

Strå er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no