Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

God sjokoladekake uten melk?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-10-20, 13:10   #1
Muskat
Bør lage seg en tittel selv
 
Muskat sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.846
Blogginnlegg: 23
Muskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner tilMuskat er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: God sjokoladekake uten melk?

Opprinnelig lagt inn av Nextlife, her.

Jeg ser at noen ikke får til den kremen, og fatter ikke hvorfor. Jeg lagde den kaka for første gang for et par år siden, den satt på første forsøk, og jeg har sikkert lagd 30 av de, og det går bra hver er gang.
Kanskje noen er litt redde for det steget i fyllet Kok opp egg, sukker og fløte) som blir eggekrem og ikke lar det tykne nok. Jeg lar det få god kok under kontinuerlig røring slik at jeg både ser og kjenner at det tykner.

Jeg har heller aldri hatt problemer med kremen, og jeg har bare latt den koke såvidt opp. Lar den som regel stå i kjøleskap over natta og pisker den opp før jeg har den på kaka, men da blir den litt lysere i fargen. Jeg har fått masse skryt for denne, den er fantastisk god!

Vedlagte bilder
Filtype: jpg AA856889-86D6-40F0-9E3D-EF0C988A53A9.jpg (18,5 KB, 15 visninger)
Muskat er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-10-20, 13:19   #2
Nextlife
Rockesøster
 
Nextlife sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2010
Innlegg: 9.618
Blogginnlegg: 1
Nextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme omNextlife har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: God sjokoladekake uten melk?

Opprinnelig lagt inn av Muskat, her.

Jeg har heller aldri hatt problemer med kremen, og jeg har bare latt den koke såvidt opp. Lar den som regel stå i kjøleskap over natta og pisker den opp før jeg har den på kaka, men da blir den litt lysere i fargen. Jeg har fått masse skryt for denne, den er fantastisk god!

Jeg får også enormt mye skryt av denne. Jeg avkjøler kremen i gryta, i kaldt vannbad i oppvaskkummen, setter den deretter en halvtime i kjøleskapet, da er den perfekt konsistens både til å smøre utover og pynte om man skal det. Kremen blir da blank og mørk, og ikke så luftig som når man pisker den opp.

__________________
I'm happy, hope you're happy too
Nextlife er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:16.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no