Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Årets sommerferie Oslo-Stavanger

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-01-21, 11:29   #22
tink
har tatt seg sammen
 
tink sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Mellom fjellene
Innlegg: 9.884
Blogginnlegg: 612
tink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt avtink har mye å være stolt av
Standard

Sv: Årets sommerferie Oslo-Stavanger

Dersom man snakker om fjelloverganger Vest/Øst, så snakker man (her vest) ofte om alternativene Hardangervidda (RV7) og Haukeli (E139). Men selve Hardangervidda ligger vel egentlig mellom disse veiene.

Av museale attraksjoner i området rundt Stavanger har vi gode minner fra Vitenfabrikken i Sandnes, Vitengarden på Jærmuseet var også stas da ungene var mindre, har ikke vært der siden, men det var gøy for oss voksne også. Også kan dere reise innom Garborgsenteret eller Knudaheio.

På veien til eller fra kan jeg anbefale både Industriarbeidermuseet på Rjukan og særlig Skjøllingstad om dere reiser om Sørlandet. Det er også stas å ta turen ut til Lindesnes og se på vinden og bølgene der.

__________________

tink er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no