Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby

Valp på 9 måneder har bitt oss gjennom huden

Fritid og hobby Favner alt som har med fritid og hobby å gjøre. Reiser, sport, kosmetikk, shopping og hobbyaktiviteter.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-05-21, 18:20   #1
Cumulus
Bør lage seg en tittel selv
 
Cumulus sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2011
Innlegg: 3.647
Cumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smartCumulus imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: valp på 9 måneder har bitt oss gjennom huden

Opprinnelig lagt inn av Embriksmamma, her.

Bytte, som Floksa sier. Aldri ta fra hunden noe uten at dere har noe kulere å bytte med - som en leke hunden digger eller en skikkelig god godbit. Hvis dere bare tar det den har skal jeg love dere at dere raskt får en hund med skikkelig ressursforsvar.

Hvilken rase er dette?

Bichon havanaise

Cumulus er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 31-05-21, 18:26   #2
kamp
ASD
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 4.934
kamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelenkamp er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: valp på 9 måneder har bitt oss gjennom huden

Opprinnelig lagt inn av Cumulus, her.

Bichon havanaise

Jeg har en bichon frise som blir rasende på meg om jeg prøver å ta fra henne rått kjøtt. Tørrfôr går derimot greit.

Mi tuppe på 7 år har også bite meg når jeg måtte fjerne henne fra maten.

Utfordringen min er jo at ingenting overgår rå kyllinglår eks..

__________________
Even God was autistic, that's why the world spin
kamp er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 31-05-21, 19:22   #3
Floksa
can-jur
 
Floksa sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Hvor: Vinterland
Innlegg: 18.133
Blogginnlegg: 121
Floksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: valp på 9 måneder har bitt oss gjennom huden

Opprinnelig lagt inn av kamp, her.

Jeg har en bichon frise som blir rasende på meg om jeg prøver å ta fra henne rått kjøtt. Tørrfôr går derimot greit.

Mi tuppe på 7 år har også bite meg når jeg måtte fjerne henne fra maten.

Utfordringen min er jo at ingenting overgår rå kyllinglår eks..

Da bytter du med rå kyllinglår.

Nå har jeg vært veldig opptatt av å dempe ressursforsvar med små hunder og mange barn. Men en regel har vært vi aldri, aldri tar noe fra dem uten at vi bytter med noe bedre. Når det er grundig innlært så kan man i krisetilfeller ta noe uten å bytte, men kun i nødsfall. En ting er at de forsvarer sitt eget, noe annet og veldig farlig er de som lærer seg å svelge det de har funnet umiddelbart for å slippe å gi det fra seg. Vår hund stjal en Paracet ut av hånden på en av ungene. Bare flaks og rask reaksjon (jeg visste at det var svært farlig og kastet bikkja i bilen og dro til dyrlegen) gjorde at han overlevde.
Så bytteleken er viktig på mange områder.
Paracethunden spiser fortsatt alt som kan se ut som mat altså. Og driter pappmasjé i andre enden. Men han slipper om vi ser han og ber han om det.

__________________
F-I-R-E

Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
Floksa er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no