Sv: AirBnb - hva er innenfor?
Vi har vært ganske kritiske (men saklige) i tilbakemeldingene på Airbnb et par ganger. Og allikevel fått strålende kritikker av oss, som leietakere, i appen. Jeg mistenker at noen utleiere som har mellommenn setter pris på beskjed om forsøk på lureri og manglende renhold.
(En gang ble vi bedt om å betale en helt ublu sum for sengetøy. Jeg sa at slikt måtte oppgis på forhånd og at vi ikke aktet å betale. Utleier innså at her hadde mellomkvinnen forsøkt å tjene penger på egenhånd, og sendte oss lang og takknemlig e-post.)
Akkurat nå bor vi i et feriehus hvor en av tilbakemeldingene er fra en dritsur tysker som klager på manglende renhold underveis i oppholdet. Han hadde bodd der i 5 dager og verken sengetøy eller håndklær var byttet en eneste gang. vel, vel … noen hadde ikke skjønt forskjellen på hotell og feriehus, og det skal ikke utleier lastes for.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|