Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > HPs vevstove

Bytter jobb - beholde kontakter fra Outlook

HPs vevstove Forum for datasnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-08-22, 23:26   #7
Charlie
Licence to thrill
 
Charlie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2011
Hvor: sentralt Østland
Innlegg: 10.955
Charlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt avCharlie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Bytter jobb - beholde kontakter fra Outlook

Litt avhengig av hva slags jobb man har kan det være et veldig stort problem og brudd på lojalitetsplikten overfor arbeidsgiver og tyveri av arbeidsgivers eiendom.

En enkel test er om det føles greit å si til arbeidsgiver at man kopierer dette. Hvis det ikke føles greit er det antakelig helt riktig. Hvis det føles greit kan man si fra til arbeidsgiver at man vil kopiere og få tillatelse til det, og med en slik tillatelse er det heller ikke et brudd på lojalitetsplikten.

Charlie er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no