Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Lærerstreiken

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-09-22, 15:01   #11
Appelsin
Søt og rar
 
Appelsin sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Bergen
Innlegg: 10.818
Blogginnlegg: 266
Appelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtidAppelsin har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Lærerstreiken

Opprinnelig lagt inn av Input, her.

Jeg mener det er ekstremt verdifullt å ha lærere som har gjort andre ting enn å være lærere før de ble lærere. De bidrar med enormt mye kompetanse. Men da må det også være mulig å gå den veien uten å tape veldig mye økonomisk og også uten at det er tvunget frem, for eksempel ved at man omskoleres pga. helse, men at man faktisk ønsker det.

Jeg er enig i at det kan være nyttig og fint å ha lærere med annen bakgrunn, men "ekstremt verdifullt" og at de bidrar med "enorm kompetanse" sånn helt uansett, tror jeg ikke.


Opprinnelig lagt inn av Zulu, her.

I veldig mange bransjer vil det å gå fra privat til offentlig sektor innebære lønnsnedgang (men også økt jobbsikkerhet). For en advokat, for eksempel, er forskjellen mellom å jobbe i privat og offentlig sektor skyhøy. Det betyr ikke at det ikke er viktig å passe på at lønnsgapet ikke blir for stort, men jeg synes ikke det er et særlig tungtveiende argument for lærerstreiken.

Enig.

__________________
2012, 2007 og 2004
Appelsin er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no