Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Påsketradisjoner og påskekos - gjør dere noe gøy?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-02-23, 12:24   #1
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.212
Blogginnlegg: 640
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Påsketradisjoner og påskekos - gjør dere noe gøy?

Høvdingen lager alltid påskeegg-rebusløp, det er veldig gøy.
Fra egen barndom husker jeg en helt vilt morsom påskekonkurranse, der alle vant hver sin klasse. Det var blant annet å sette sammen en gammeldags fluktstol på kortest mulig tid, utøve et egenkomponert turnprogram på gelenderet til terrassen, potetløp, mest mulig info om en hvilken som helst Karl fra historien på ett minutt (denne klassen vant jeg, om Karl XII ) og noen andre kategorier.

Å lage drageegg er enkelt, men ser sykt imponerende ut: https://www.matstart.no/oppskrifter/...t/dinosauregg/ På Pinterest finner du en masse ulike eggefargetips, som å riste dem i farget ris: https://www.craftymorning.com/rice-s...s-ziploc-bags/

Jeg har også bakt kaninrundstykker, og det at noen sprakk opp og ble zombiekaniner var bare gøy: https://www.mylittlekitchen.no/2013/03/31/kaninboller/ (dette er en bolleoppskrift, jeg brukte en oppskrift på fine rundstykker).

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 07-02-23, 12:44   #2
Madicken
Flawsome
 
Madicken sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2011
Innlegg: 10.482
Madicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt avMadicken har mye å være stolt av
Standard

Sv: Påsketradisjoner og påskekos - gjør dere noe gøy?

Vi reiser ofte til varmere strøk i påsken, men følgende inngår alltid dersom vi er på hytta: Påskegg, rebusløp, lammestek, skirenn, hopprenn, akekonkurranse, snøhyttebygging, grilling, brettspill, sjokoladespising, slaraffenliv i hytteveggen, gløgg, appelsiner og kakao. Og selvsagt marsipan - mengder!

Madicken er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no