Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Kor skal vi reis? Vintertur med sol og sommer

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-08-23, 11:06   #9
Dali
Glad
 
Dali sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2008
Hvor: Trondheim
Innlegg: 5.066
Blogginnlegg: 33
Dali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelenDali er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Kor skal vi reis? Vintertur med sol og sommer

Opprinnelig lagt inn av Charlie, her.

Hvis man skal ha «varme» i januar spørs det litt hva man mener. Tenker dere 19-20-21 grader så må dere vel til Kanariøyene, tenker jeg? En 6 timer fra Værnes?

Synes dere det er passe flytur eller for lenge?

Hvor man burde dra eller bo kommer litt an på hva dere vil gjøre. Vil dere sole dere og bade? Eller vil dere bare ha det t-skjortevarmt for å rusle rundt, sitte på kafé eller lese en bok? Vil dere shoppe eller holde dere i nærheten av hotellet slik at det burde ha litt fasiliteter?

Kanariøyene kommer vel fort på en 8-10 000 og oppover per person på den tiden hos charterselskapene. Som ikke er så gærent, en t/r-flybillett koster drøyt 5’.

Rundt 20 grader og sol/lettskyet er antagelig nok for å gi oss litt lyspunkt i vinter. Ingen av oss er glad i ekstremtemperaturer. Når det gjelder bevegelse er vi nok ulike - mamma er ikke i form til å gå så alt for langt, men litt tusling i et byområde klarer hun nok. Jeg selv vil gjerne gå litt mer tur når anledningen byr seg.

Takk også for konkret tips om å vente med bestilling. Det er lettere når vi er to voksne som skal dra, enn når hele familien med barn skal på tur.

__________________
Eldsteturbo 06, lilleturbo 08, og sisteturbo september 11.
Dali er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no