Sv: Tror dere Huitfeldt må gå?
Opprinnelig lagt inn av Adrienne, her.
Mannen har ikke kjøpt aksjer, han har aktivt tradet aksjer. Det betyr at han hyppig har kjøpt og solgt, og det bør undersøkes om det er på bakgrunn av innsideinformasjon. Jeg tipper dette blir en sak Økokrim kommer til å undersøke, for å si det mildt.
Om Huitfeldt må gå er jeg mer usikker på, men at hun burde ha vært mye tydeligere mot mannen om hva han kunne og ikke kunne gjøre ang. aksjehandel er jeg overhodet ikke i tvil om.
Hvis det er innsideinformasjon, må det vel være fordi han har fått informasjon via henne. Og da må hun vel ha lurt på hvorfor han var interessert i den informasjonen? Sånn i utganspunktet er der jo mindre alvorlig at det er han som har tradet aksjer. Men det avhenger jo også av en del andre faktorer. Hun har ko tydeligvis informert ham om does and donts i utganspunktet, og man skal jo være rimelig Terje fjern for å være helt uvitende om ektefelles handel med aksjer - særlig om det ikke er enkeltkjøp, men trading.
Men seriøst, hvorfor i alle dager tar de sånne sjanser?????
__________________
Now it's nothing but MY way! 
|