Sv: Politikeres ektefeller og aksjehandel
Opprinnelig lagt inn av P.K., her.
Med fare for å bli beskyldt for å være konspirasjonsteoretiker, så tror jeg det finnes råtne egg og folk med egeninteresser i alle bransjer, enten det er økonomisk, politisk, eller noe helt annet.
Utvilsomt. Det konspiratoriske er likevel å hevde at dette gjør seg gjeldende på systemnivå i en så stor organisasjon som det er snakk om her. Det var mer enn én journalist som satt på denne saken i dagene før valget.
Opprinnelig lagt inn av P.K., her.
Jeg tror likevel at det som kan ha spilt inn her er HVEM de er, og at man på bakgrunn av det blir mer forsiktig og vil forsikre seg veldig godt om at man har ting riktig før de går i trykken.
Ja, sånn regner jeg jo med at det er. Jo større konsekvenser en sak har, jo sikrere vil de sikkert være før de trykker den. Tenk om de kjørte saken før valget, også viste det seg etter valget at de hadde upresise kilder eller feil dokumentasjon?
__________________
2006 og 2009
|