Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Bør Erna gå av eller sitte som leder av Høyre?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Se resultatene: Bør Erna trekke seg som leder for Høyre?
Ja, jeg stemmer Rødt/SV 27 21,43%
Ja, jeg stemmer Arbeiderpartiet 19 15,08%
Ja, jeg stemmer Senterpartiet 4 3,17%
Ja, jeg stemmer Miljøpartiet 9 7,14%
Ja, jeg stemmer Venstre 4 3,17%
Ja, jeg stemmer Høyre 6 4,76%
Ja, jeg stemmer FrP 1 0,79%
Ja, jeg stemmer annet parti 9 7,14%
Nei, jeg stemmer Rødt/SV 5 3,97%
Nei, jeg stemmer Arbeiderpartiet 2 1,59%
Nei, jeg stemmer Senterpartiet 0 0%
Nei, jeg stemmer Miljøpartiet 0 0%
Nei, jeg stemmer Venstre 6 4,76%
Nei, jeg stemmer Høyre 15 11,90%
Nei, jeg stemmer FrP 0 0%
Nei, jeg stemmer annet parti 3 2,38%
Jeg stemte ikke sist gang 0 0%
Jeg vet ikke 16 12,70%
Deltakere: 126. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 22-09-23, 20:29   #1
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.635
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bør Erna gå av eller sitte som leder av Høyre?

To elementer: veldig snodig at Huitfeldt skulle bruke en måned (der hun også rakk å finpusse kommunikasjonsstrategi), på noe som tydeligvis lot seg gjøre på noen dager. Og snodig at det tydeligvis er å forvente at finnes skal bruke 2 dager på noe som var mye mer omfattende enn det Huitfeldt brukte en måned på.

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-09-23, 20:35   #2
P.K.
Mjau
 
P.K. sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Innlegg: 686
P.K. imponerer mange og er sikkert smartP.K. imponerer mange og er sikkert smartP.K. imponerer mange og er sikkert smartP.K. imponerer mange og er sikkert smartP.K. imponerer mange og er sikkert smartP.K. imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Bør Erna gå av eller sitte som leder av Høyre?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

To elementer: veldig snodig at Huitfeldt skulle bruke en måned (der hun også rakk å finpusse kommunikasjonsstrategi), på noe som tydeligvis lot seg gjøre på noen dager. Og snodig at det tydeligvis er å forvente at finnes skal bruke 2 dager på noe som var mye mer omfattende enn det Huitfeldt brukte en måned på.


Det er vel.minst like 'snodig' at Erna har brukt minst 2 år. Hun sa jo selv hun burde reagert alt i 2021. At noen andre gjør noe like dumt gjør jo ikke saken til Solberg bedre. Hun burde jo virkelig tatt grep da Huitfeldtsaken kom.

P.K. er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-09-23, 21:27   #3
Input
Bør lage seg en tittel selv
 
Input sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Hvor: Oslo
Innlegg: 25.711
Blogginnlegg: 159
Input har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bør Erna gå av eller sitte som leder av Høyre?

Opprinnelig lagt inn av Heilo, her.

Jeg er SV-medlem. Tenker ikke at Ernas rolle som partileder bare er Høyres hodepine. Det som har kommet frem er så alvorlig og når hun og partier velger å fortsette som om ingenting har skjedd er det egnet til å svekke tilliten til politikken som helhet. I tillegg liker jeg ikke ledere som sier at det er opp til partiet å kaste dem i en situasjon hvor det helt opplagt er grunnlag både for sympati i en vanskelig situasjon og takknemlighetsgjeld for jobben de har gjort. Moxness gjorde det samme den første tiden før han kom tilbake fra sykemelding og trakk seg - alt for sent etter mitt skjønn.

Helt enig. Det er helt selvsagt at hun må trekke seg, hun kan ikke være statsminister igjen.

__________________
♥ Storebror, des. 2010 Lillesøster, mar. 2020 ♥

Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli.
Input er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 22-09-23, 23:08   #4
Maverick
Offline
 
Maverick sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 51.021
Blogginnlegg: 1282
Maverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme omMaverick har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bør Erna gå av eller sitte som leder av Høyre?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

To elementer: veldig snodig at Huitfeldt skulle bruke en måned (der hun også rakk å finpusse kommunikasjonsstrategi), på noe som tydeligvis lot seg gjøre på noen dager. Og snodig at det tydeligvis er å forvente at finnes skal bruke 2 dager på noe som var mye mer omfattende enn det Huitfeldt brukte en måned på.

Om det hadde fremstått som om Huitfeldt utsatte å gå ut med det for å få gjort unna valget først så hadde det vært en case, men i den faktiske situasjonen er det en pussig sammenligning.

Uavhengig av pusset mediestrategi ble Huitfeldt-saken allment kjent på muligens verst mulig tidspunkt for AP i valgkampen, mens Solberg-saken kan se ut som om den ble utsatt for å ikke ødelegge Høyres valgbarhet, og det er DET som er saken, ikke «men Huitfeldt brukte fire uker jo!»

Maverick er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no