Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Skal vi snakke om Palestina og Israel?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-10-23, 23:10   #11
Polyanna
Yes, we can!!
 
Polyanna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 52.632
Blogginnlegg: 199
Polyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme omPolyanna har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skal vi snakke om Palestina og Israel?

Jeg syns denne sier mye bra:

https://www.tronderdebatt.no/solidar...QO_3ugg9RwQsM8

Det er mange sammenhenger der Palestina og Israel må snakkes om med mange "men husk også at...", men dette er ikke en av dem.


Hamas er en totalt skruppelløs, gjennomkynisk terroristorganisasjon som holder sin egen befolkning i et jerngrep.

Stakkars, stakkars sivilbefolkning.

Og jeg tenker det er forskjell på å gjennomføre aksjoner på tross av at man vet at det vil medføre skrekkelige prøvelser for sivile, og å gjennomføre aksjoner med det åpenbart kalkulerte formålet at det kommer til å medføre skrekkelige prøvelser for sivile, fordi det tjener et formål - ytterligere eskalering.


De har nok kalkulert med at Netanyahu, som har strukket strikken så langt i en autoritær, ekstremistisk retning at selv i USA har de begynt å mukke, og israelere har begynt å nekte militærtjeneste, skulle være svekket.

Omtrent like gjennomtenkt som da USA støttet Saddam Hussein i kampen mot ayatollah Khomeini, og tenkte det skulle SVEKKE den nye iranske ledelsen. Det medførte selvsagt det stikk motsatte.

Sinna machomenn tror alltid at maktdemonstrasjoner skal skremme folk til å oppføre seg som de vil. Men det er jo ikke det som skjer.

__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
Polyanna er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no