Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby

"Alene"mødre med hund

Fritid og hobby Favner alt som har med fritid og hobby å gjøre. Reiser, sport, kosmetikk, shopping og hobbyaktiviteter.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 10-12-23, 19:36   #1
Kanina
Sviiisj!!
 
Kanina sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Enga
Innlegg: 13.059
Blogginnlegg: 842
Kanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: "Alene"mødre med hund

Nå har det vært mye viktig og riktig alvorsprat, men vi må også huske på at massevis av folk har aleneansvar for hund og at det går kjempefint!
Men altså, mitt råd er å tenke gjennom om noen andre kan passe den innimellom, evt ungdom i nabolaget som kan lufte den i ny og ne. Det kan jo gi litt frihet innimellom!

__________________

Kanina er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-12-23, 11:45   #2
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: "Alene"mødre med hund

Opprinnelig lagt inn av Kanina, her.

Nå har det vært mye viktig og riktig alvorsprat, men vi må også huske på at massevis av folk har aleneansvar for hund og at det går kjempefint!

Men er det egentlig hunden eller eieren det går kjempefint for når man har en vanlig jobb hvor man er borte i 8 timer hver dag? Jeg bare lurer, for dette er realiteten for mange hunder, og det er også mange eiere som synes det går veldig fint.

Hyacinth er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 11-12-23, 12:21   #3
Timar
Klar
 
Timar sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Sentralt
Innlegg: 11.031
Blogginnlegg: 56
Timar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt avTimar har mye å være stolt av
Standard

Sv: "Alene"mødre med hund

Opprinnelig lagt inn av Hyacinth, her.

Men er det egentlig hunden eller eieren det går kjempefint for når man har en vanlig jobb hvor man er borte i 8 timer hver dag? Jeg bare lurer, for dette er realiteten for mange hunder, og det er også mange eiere som synes det går veldig fint.

Jeg tillater meg å tro at det går, om ikke kjempefint, så i hvert fall fint, at hunden er alene en arbeidsdag. Hvis den får god tilvenning til det. De sover jo mange timer hver dag.

Men for at dette skal gå fint så fordrer det at hunden blir stimulert og får være en del av flokken resten av tiden. Og det er DET som blir vanskelig når man er aleneforelder. Uka med barn skjer det massevis og det er ikke alt hunden kan være med på. Uka uten barn har i hvert fall jeg rett og slett lyst til å være fri til å gjøre det jeg vil, og ikke være begrenset til å være hjemme eller på tur med hunden.

Jeg kan anbefale bonushjem-løsningen da! Jeg er helt sikker på at det er mange som gjerne deler på ansvaret for hunden sin. Det ER vanskelig å se for seg hvor bundet man blir av hund før den er anskaffet. Og så er det vel en god andel ungdommer som ikke er like mye på tilbudssiden for å følge opp hunden som det de lovte at de skulle bli. Og så er det alle endringer i livssituasjoner som gjør det vanskelig for folk å følge opp den hunden de har.


Sist redigert av Timar : 11-12-23 kl 12:45.
Timar er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no