Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Grønne fingre

Hage 2024

Grønne fingre Alt om blomster inne og ute, frukttrær, busker, kjøkkenhage, kompost og uterom.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-04-24, 11:49   #1
Matilda
Dig for victory!
 
Matilda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2009
Hvor: Østlandet
Innlegg: 9.421
Blogginnlegg: 36
Matilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt avMatilda har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hage 2024

Opprinnelig lagt inn av Ellisiv, her.

Har noen prøvd å så blomstereng i kasser/pallekarmer? Kan det funke mon?

Jeg vil så gjerne ha litt blomstereng. Har også et hjørne på tomta vi akkurat har rydda for klatreplanter, men er redd det er litt mørkt der. For blomstereng vil ha mye sol, sant?

Jeg har hatt i pallekarm både i mye sol og i halvskygge bak drivhuset, og begge deler fungerer. Den første var finest, da. Jeg sår tett, gjerne noe blomsterengblanding og et par-fire poser med kornblomster og valmuer i tillegg.

__________________
"These books gave Matilda a hopeful and comforting message: You are not alone."
— Roald Dahl, Matilda
Matilda er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 27-04-24, 15:25   #2
Ellisiv
Bør lage seg en tittel selv
 
Ellisiv sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2012
Hvor: Rogaland
Innlegg: 1.431
Ellisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smartEllisiv imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Hage 2024

Opprinnelig lagt inn av Matilda, her.

Jeg har hatt i pallekarm både i mye sol og i halvskygge bak drivhuset, og begge deler fungerer. Den første var finest, da. Jeg sår tett, gjerne noe blomsterengblanding og et par-fire poser med kornblomster og valmuer i tillegg.

Valmuer og kornblomsti tillegg ja. Lurt. Det skal jeg også gjøre.

__________________
Ellisiv

2 jenter, -02 og -04
Ellisiv er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no