Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon

Kutte mobilt bredbånd og heller ha mobiler uten maxgrense?

Kommunikasjon Forum for data, biler og "duppeditter", samt annen kommunikasjon.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-06-25, 20:45   #2
Inagh
Slumrende Ullteppe
 
Inagh sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 26.990
Blogginnlegg: 35
Inagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme omInagh har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kutte mobilt bredbånd og heller ha mobiler uten maxgrense?

Det kommer an på hva du bruker internet til og hvor mye du bruker.

Jeg har mobilabonnement uten maxgrense. Det vil si, i mitt tilfelle, er det opp til 200 GB med "full sprut", opptil 1000 Mbit/s - maks 5G-hastighet. Når 200 GB er nådd begrenses hastigheten på nettet ned til 3 Mbit/s frem til neste måned. Det skal jeg love deg merkes, og vipps, så kjøper man hastighetsreload.

Vi gikk for denne løsnigen på hytta, og hadde i utgangspunktet 100GB. Det holdt aldeles ikke, så jeg betaler i dyre dommer for 200 GB. Når vi er tre voksne, med aktivt nettbruk, online gaming, strømming av video etc, brukes de 200 GB opp voldsomt kjapt.

Årsaken til at vi gikk for det vat at vi skulle få fiber inn til huset første sommeren vi eide det, så det lønte seg ikke med mobilt bredbånd. Kabel ble lagt, alt lå til rette, og så ble hele greia forsinket med et år fra fiberleverandøren.

Svigermor som bor 10 min borti veien fikk fiber i dag, så det er et håp om at vi har løst internetthodepinen snart, og godt er det, for om et par ukers tid er det ikke lenger hytta, men huset vårt.

__________________
What doesn't kill you, makes you stranger.
Inagh er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no