|
|||||||
| Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
finner ut av mye
|
Sv: Norgespris på strøm?Jeg er egentlig litt usikker kjenner jeg. Spesielt etter å ha lest hva som skrives her. Jeg tror jeg har et forholdsvis lavt forbruk, under 300 kWh i sommermånedene, og 800-1000 i de kaldeste månedene. Og jeg har ofte mulighet til å vaske klær og slikt når strømmen er billigst.
__________________
And I said to my body, softly, "I want to be your friend. It took a long breath and replied, "I've been waiting my whole life for this." ~ Nayyirah Waheed ~ |
|
|
|
|
|
#2 |
|
ihuga feminist
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.864
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Norgespris på strøm?
Til min store overraskelse gjorde Tallulah i en annen tråd meg oppmerksom på at kostnadene ved å kjøre en runde i vaskemaskinen, selv på 90 grader, er omtrent neglisjerbart. Faktisk er sannsynligvis selve vaskemidlet dyrere!
Hva er grunnen til at du er usikker på om du vil velge Norgespris? Å velge fastpris er alltid en gambling, men selv tviler jeg på at strømprisene ut 2026, i alle fall i høst- og vintermåneder, kommer til å være lavere enn 50 øre per kWh. Er det noen annen grunn til at man bør tenke seg om to ganger før man velger Norgespris?
__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går. Ingen kan hauste der dauden sår. Blomen ska bløme og graset ska gro, oss ska ikkje sulke til jorda med blod! |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Kontrollfrik
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Norgespris på strøm?Jeg lærte også i fjor at å kjøre en vaskemaskin koster omtrent ingenting. Når tabloidavisene i perioder hevder at det koster 40 kroner å ta en dusj (uten støtte), så trodde jeg det kanskje kostet 10 kroner å vaske klær. Men neida. Heldigvis. |
|
|
|
|
|
#4 |
|
finner ut av mye
|
Sv: Norgespris på strøm?
Er usikker fordi det er ikke så mye jeg ville spart, og som Polyanna skriver så kan det jo hende forbruket går opp når prisen er den samme hele tiden.
__________________
And I said to my body, softly, "I want to be your friend. It took a long breath and replied, "I've been waiting my whole life for this." ~ Nayyirah Waheed ~ |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|