|
|||||||
| Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
Leser
|
Sv: Har du og partneren samme politiske overbevisning?
Jeg vil tro at en del ting har endret seg nå. Personlig har jeg tydeligvis hatt en ekstremt innovativ lærer ettersom vi hadde ukesplaner, stasjonsundervisning og tilpasset undervisning allerede da. (Vi var bare seks elever fra første til sjette trinn, dette var nok et viktig moment, men vi hadde en veldig dyktig lærer også.)
__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell |
|
|
|
|
|
#2 |
|
-
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 2.423
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Har du og partneren samme politiske overbevisning?
Det har det nok. Det tror jo jeg også. Men akkurat ukeplaner var forsåvidt et av virkemidlene som ble brukt for å hindre noen i å lære for mye gjennom å pålegge enorme mengder bortkastet arbeid på de som var i stand til å få det gjort da jeg gikk på skolen. Og det var naturligivs ikke alle lærerne på venstresiden som var udugelige den gangen heller, men tendensen var der helt klart. Og det er i den sammenhengen en enorm kontrast mellom disse to utsagnene (med mine uthevinger) fra denne tråden:
Det første er rimelig og balansert og gir grunnlag for å diskutere hva man kan gjøre i den grad «karikaturene» er et problem, det andre er ansvarsfraskrivelse. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Epikur
|
Sv: Har du og partneren samme politiske overbevisning?
Jepp. Hadde det ikke vært slik ville det ikke blitt offentlig skole på Lille. Og det jobbes i hvertfall i Oslo SV med å finne en bedre formidling (og kanskje noen bedre formuleringer) på skolepolitikken.
__________________
“Time and trouble will tame an advanced young woman, but an advanced old woman is uncontrollable by any earthly force.” ― Dorothy L. Sayers |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|