Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Takhøyde i forum

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-04-08, 17:25   #1
Frantzen
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Takhøyde i forum

Jeg opplever dette forumet som et særegent forum som klart skiller seg ut fra andre forum - det syns jeg er veldig positivt.

Det er stor takhøyde her inne hvis man tenker på hvilke temaer som kan kan tas opp og hvorvidt man kan si akkurat det man mener.
Det det ikke er takhøyde for er vel ulike måter å formulere seg på (som f.eks at sms-språk ikke brukes, fontvalg osv.). Dette (den språklige bevisstheten) er noe jeg syns er positivt med dette forumet.

På den andre siden så er jeg enig i mye av det Joika og Siri skriver - kollektiv latterliggjøring av enkeltmedlemmer som skriver innlegg av typen HELT utenfor hva som er FP-PK syns jeg virker "bøllete". Det blir litt sånn "gjengen og jeg mot deg som ikke skjønner noenting" og virker litt selvhøytidelig (på forumets vegne).

Det jeg derimot liker er den velfungerende selvjustisen som gjør at forumledelsen i disse tilfellene (og andre) ikke trenger å stenge tråder, slette innlegg og sensurere medlemmer.

  Svar med sitat
Gammel 15-04-08, 17:26   #2
nolo
Fola Blakken
 
nolo sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 10.139
Blogginnlegg: 86
nolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Takhøyde i forum

Her kan jeg visst bare signere Rattata.

__________________
Minst en gang om dagen bør vi høre en liten sang, lese et godt dikt, se et vakkert bilde,og - om mulig - si et par fornuftige ord.
(Goethe)
nolo er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 15-04-08, 17:28   #3
Sitron
Absolut ateist
 
Sitron sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.113
Blogginnlegg: 48
Sitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Takhøyde i forum

Opprinnelig lagt inn av Frøken Rattata, her.


Det det ikke er takhøyde for er vel ulike måter å formulere seg på (som f.eks at sms-språk ikke brukes, fontvalg osv.). Dette (den språklige bevisstheten) er noe jeg syns er positivt med dette forumet.

Jeg er ikke enig. Som jeg skrev lenger oppe; man kan om man vil, så lenge man takler det. Det er ingen som sensurerer eller sletter dårlig språk her inne, men man kan ikke regne med å bli tatt seriøst eller i det hele tatt lest om man skriver dårlig fordi man tror det er kult.

__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sitron er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Emneord
fjasing, forum, informativt, klassiker, selvjustis, takhøyde

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no