Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Montering, for hånd... (strikking)

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-10-12, 02:10   #1
Carrera
Må man ha en tittel?
 
Carrera sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 9.539
Carrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt avCarrera har mye å være stolt av
Standard

Montering, for hånd... (strikking)

Jeg holder nå på med denne Dorthe-genseren, og ser jo at jeg har et aldri så lite monteringsarbeid foran meg.

Nå er vel dette den første genseren jeg strikker i fire flate deler, og selv om jeg bare så vidt er i gang med første erm, så koker hodet allerede på hvordan jeg skal få montert denne penest mulig.

Jeg har jo i min etterhvert lange fartstid som strikker montert endel plagg, og har da tydd til symaskinen. Da har det vært snakk om enkel montering av ermer til resten liksom.

Nå skal jeg da altså sy sammen to flate ermer slik at de blir til to runde ermer, samt sy sammen for- og bakstykke, og montere ermene på dette. Jeg ser for meg at symaskinen blir både for enkel og mindre pent til dette. I tillegg til at en symaskinsøm blir altfor fast for et så "levende" plagg som dette.

Så hvordan syr jeg sammen delene her? jeg tenker da type søm. Jeg skal vel alltids klare å tråkle det sammen, men det bør jo bli både pent og like fleksibelt som resten av plagget.

T-skje og linker til videoer mottas med stor takk!

__________________
All of these lines across my face
Tell you the story of who I am
So many stories of where I've been
And how I got to where I am
Carrera er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no