Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Strikkehjelp/-tips?

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-01-16, 14:25   #1
Nera
Pandemonium
 
Nera sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2008
Innlegg: 7.111
Nera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner til
Standard

Strikkehjelp/-tips?

Hva i huleste gjør jeg i dette forumet, spør jeg meg selv.

Vel, seksåringen er i full gang med å lære seg å strikke, godt hjulpet av en tålmodig bestemor. Det får også meg litt i gang, som ikke har tatt i en strikkepinne på over 20 år. Men kunnskapene er litt så som så; jeg kan å legge opp, strikke rett og vrangt, og felle av til slutt. Jeg kan ikke (tror jeg) øke eller felle, men jeg har samtidig lyst til å begynne med noe som ikke er kun rettstrikk fram og tilbake.

Hva starter jeg med? Jeg har tålmodighet som kun er en ørliten smule bedre enn seksåringens, og må derfor ha noe der jeg ser rask framgang, kanskje en lue til meg selv, eller noe?

Innspill? Jeg er ikke så god på Youtube-videoer, heller, og igjen har tålmodigheten skylden.

__________________
There's a fine line between wrong and visionary. Unfortunately, you have to be a visionary to see it.
2009 2012
Nera er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no