Disse ullklærne
Ja altså jeg er jo helt freak, det skal jeg ikke nekte for. Både småtten og resten av huset bor i ull hele vinteren.
Men jeg har ikke alltid vært ullfreak, det viruset fikk jeg i sommer, godt påvirket av alt jeg leste om ull.
Har tenkt litt på denne ulla.
I fjor var småtten fra 10-17 mdr i vinterhalvåret. Han brukte bomull innerst på kroppen hele vinteren. OG, han var forkjølet stort sett hele vinteren. Han har litt lavt immunforsvar, så når han først blir forkjølet er han det som regel lenger enn andre barn.
I vinter har vi brukt ull, kun ull, alle mann.
Nå skriver vi straks slutten av januar, og, bank i bordet, ingen av oss tre har ennå vært forkjølet i vinter. Ikke antydning engang. Ingen forkjølelse og ingen halsvondt.
Så jeg lurer, er det ulla jeg kan takke for dette, det at vi alltid er varme innerst? Eller er det bare tilfeldigheter vi snakker om her?
Hva tror dere? Ullfreaker og absolutt ikke ullfreaker.
Vi kommer uansett til å fortsette å bo i ulla vår, det er jo så deilig og varmt. 
__________________
Ibland säger man at man kan dö i morgon (för at man vil kjöpa något fint)
men man kan inte dö,
i alla fall inte i morgon
|