Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Skospørsmål

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 24-04-09, 22:45   #1
Smurfine79
Carpe Diem!
 
Smurfine79 sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: oslo
Innlegg: 3.435
Smurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Skospørsmål

når du kjøper sko. Kjøper du da sko for å bruke kun av og til(da mener jeg utenom finsko) eller for det meste gjennom en hel sesong?

Jeg har vært på jakt etter stoffsko til minsten i dag, å endte til sist opp på grensen sko. Der hadde de to forskjellige, men ikke igjen i den størrelsen som hadde vært perfekt men hadde i rikitig størrelse igjen i converse sko. Men der var det null støtte ved hælren/ankelen, å jeg så allerede når han bare prøvde skoen at han skeiva innover der bak. Jeg sa jo det da, at det var veldig dumt at det var null støtte der å fikk til svar" Ja, men du skjønner disse skal bare brukes av og til for mindre strekninger

Altså, mulig jeg er gjerrig, å kanksje også en dårlig mor? Men når jeg kjøper sko, så brukes de gjerne så mye som mulig så sant været tillater det. Jeg kjøper ikke sko for å måtte bytte ofte, å feks ha med meg to par om jeg vet at vi skal være mye ute en dag.

Er det mange her som kjøper sko til barna kun for å bruke i korte perioder av gangen?

__________________
Carpe Diem
Jeg er perfekt, bortsett fra at jeg er meg selv!
Gutter 02 & 07
Smurfine79 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-04-09, 22:47   #2
Hyacinth
Kontrollfrik
 
Hyacinth sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Sammen med Richard
Innlegg: 39.231
Hyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme omHyacinth har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skospørsmål,

Nei. Og det svaret du fikk var jo helt på trynet. Eventuelt er skoene på trynet.

Hyacinth er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-04-09, 22:49   #3
Nin
MORMOR
 
Nin sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 4.980
Nin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de flesteNin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Skospørsmål,

Jeg kjøper ikke sko som kan brukes i korte perioder når grunnen er at de ikke er gode for foten. Derfor eier vi heller ikke Converse sko, selv om jeg synes de er supertøffe.
Jeg handler konsekvent sko som er gode for foten noe annet er uaktuellt.
Men jeg innrømmer at jeg handler mye sko, jeg elsker små barnesko og har problemer med å gå fra et par jeg liker.

Nin er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-04-09, 22:51   #4
Lucifer
Skummelt distré...
 
Lucifer sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Norge
Innlegg: 1.931
Lucifer er populærLucifer er populærLucifer er populærLucifer er populærLucifer er populær
Standard

Sv: Skospørsmål,

Nei, er det korte og enkle svaret på spørsmålet.

Men på en annen side, mine barn får ikke stoffsko. Grunnen til det er at de har nesten alltid for dårlig støtte i helkappen.

Storesøster fikk til skolestart, da mente jeg hun kunne klare å gå i det uten å tråkke helt feil i dem.

__________________
3-barnsmor: Nesten tenåringen (07.07.2002) og Fotballspilleren (10.10.2005) og Minsteprinsessa (03.08.2008)

Ingenting er umulig, det tar bare litt lenger tid!
Lucifer er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-04-09, 22:57   #5
Smurfine79
Carpe Diem!
 
Smurfine79 sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: oslo
Innlegg: 3.435
Smurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Skospørsmål,

Jeg fant meg et par til slutt da, etter å ha ennevendt hele byen følte jeg. På h&m

__________________
Carpe Diem
Jeg er perfekt, bortsett fra at jeg er meg selv!
Gutter 02 & 07
Smurfine79 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-04-09, 23:23   #6
Tjorven
ej ikke møjkets heije
 
Tjorven sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 42.486
Blogginnlegg: 183
Tjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skospørsmål

Jeg kan kjøpe sko til meg selv for slike anledninger, men ikke til ungene.

Ungene vokser jo fort fra sko, og mine sko varer jo mange sesonger. Jeg synes barnesko er vanvittig dyrt, og kjøper sko som er gode nok til å brukes til det meste. Jeg kjøper reservesko også, men det er i tilfelle "hovedskoene" blir våte eller lignende.

__________________
Snuppa 05, Knerten 07
Tjorven er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 01:18   #7
Snø
Lykkelig 3barnsmor:)
 
Snø sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Hvor: Vestfold
Innlegg: 1.377
Snø er populærSnø er populærSnø er populærSnø er populær
Standard

Sv: Skospørsmål,

Opprinnelig lagt inn av Lucifer, her.

Nei, er det korte og enkle svaret på spørsmålet.

Men på en annen side, mine barn får ikke stoffsko. Grunnen til det er at de har nesten alltid for dårlig støtte i helkappen.


Signerer Lucifer

__________________
02 06 09

It's not really my problem if they think I'm weird.
Sid Vicious
Snø er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 04:10   #8
Inka
New kid on the block
 
Inka sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Hvor: Arktis
Innlegg: 860
Inka er populærInka er populærInka er populærInka er populærInka er populær
Standard

Sv: Skospørsmål

Tja... har de siste tre somrene hatt H&M-sko tilgjengelig for guttungen sånn at han kan smette dem på seg selv og jogge ut av døra uten hjelp. Ikke til å leke vanlig ute-i-flere-timer eller dra noen steds, men heller som type sandaler uten at de er det heller.

__________________
Batman januar 2004.
Bulldosern mai 2009

Frøken Bollefjes november 2011
Inka er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 10:56   #9
Robyn
⭐️⭐️⭐️
 
Robyn sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Innlegg: 9.105
Blogginnlegg: 2
Robyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de flesteRobyn er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Skospørsmål

Her varer skoene knapt en sesong før de er for små, så ikke snakk om vi kjøper mange par sko til han for at han skal ha og bytte på. Og sko uten støtte kjøper vi uansett ikke, men nå har han problemføtter og innleggssåle i tillegg så vi er nok spesiellt nøye på sko.

Han har som regel 2-3 par joggesko-typ sko, sandaler og/eller crocs (ifjor nektet han å bruke sandaler, bodde vel nærmest i crocsene) og pensko.

Eldstemann er nå oppe i en str. 41-42 og stopper sikkert (forhåpentligvis) snart å vokse i føttene, da kan vi nok kjøpe mer upraktiske sko for å være kul en kveld siden han ikke vil vokse ut av de. (Men han bor i Lacoste skoene sine og bytter de kun ut med fotballskoene på trening, så det har ikke vært noen problemstilling.)

__________________
1996 & 2002
"Det har jeg aldri gjort før...
Så det tror jeg sikkert jeg kan klare..."
-Pippi
Robyn er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 11:07   #10
Chablis
Drømmer
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Ved vannet
Innlegg: 19.074
Blogginnlegg: 22
Chablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt avChablis har mye å være stolt av
Standard

Sv: Skospørsmål,

Opprinnelig lagt inn av Nin, her.

Jeg handler konsekvent sko som er gode for foten noe annet er uaktuellt.
Men jeg innrømmer at jeg handler mye sko, jeg elsker små barnesko og har problemer med å gå fra et par jeg liker.

sånn er det her også, sko som er gode er viktig, å ja her handles det visst også mye barnesko.

Chablis er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 11:21   #11
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.494
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skospørsmål

Tja, både og. Jeg tror føtter ha godt av å bytte litt sko, så vi har gjerne rundt tre par sko til hver sesong. Om sommeren er det gjerne joggesko, skinnsko og sandaler.

Stoffsko type converse kan man ikke forvente at er til mer enn en gang i mellom, det er i all hovedak voksensko.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 11:37   #12
Che
Har tro på forbedring
 
Che sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: "Cuba"
Innlegg: 26.995
Blogginnlegg: 293
Che har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme omChe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skospørsmål

Jeg er faktisk enig med dama i butikken - men hun ordla seg dårlig.

Converse sko er jo ikke laget for å være hovedsko. De er drittøffe og går jo fint å bruke en gang i blant, men hun har jo rett i at de ikke støtter så godt.

Jeg har flere sko til storebror - hver til sitt bruk, liksom

__________________
Min signatur
Che er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 11:43   #13
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.494
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skospørsmål

Enig med Bauche. I år har vi også Vans stoffsko til Glitterbarnet, det er absolutt ikke sko som er til å gå med hele tiden, men til en kjapp spasertur på Løkka er de glimrende.

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 25-04-09, 11:46   #14
Luvi
En anelse distre
 
Luvi sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2009
Innlegg: 6.465
Luvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt liktLuvi er virkelig godt likt
Standard

Sv: Skospørsmål

Converse er langt i fra en god barnesko, så ekspeditrisen har nok rett rett, men hun kunne nok ordlagt seg på en langt bedre måte. Jeg skjønner i grunn ikke hvorfor de skal selge slike sko, det er faktisk ikke alle som får den riktige opplysingen om skoene når de handler, desverre, og kan da ende opp med å kjøpe sko som ikke støtter nok til fulltidsbruk. Slike "motesko" synes jeg selv er veldig søtt på de minste, og ville nok vurdert å kjøpt et par jeg likte godt selv om de ikke ga nok støtte (Ikke nødvendigvis Converse), men da bare til bruk ved spesielle anledninger også ville jeg kjøpt skikkelige sko til hverdagsbruk.

Luvi er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 05-05-09, 19:41   #15
pus79
Nybegynner
 
pus79 sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2009
Innlegg: 3
pus79 har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Skospørsmål

Jeg kjøper ikke flere skopar enn jeg trenger til min sønn på 4år. Han får de skoene han har behov for. Det skal være sko som er gode å bruke en hel dag.

pus79 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 05-05-09, 20:19   #16
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Skospørsmål

Jeg er nok ekstremt gjerrig, for ungene mine har ikke mer enn tre skoskift om sommeren: joggesko (babysko da de var små), sandaler og støvler. Det aner meg at Frøkna bør få noen penere til bruk på 17. mai i år, men Blobben får det neppe. Jeg vil at de skal ha gode sko, og da prioriterer jeg heller kvalitetshverdagssko fremfor flere par, og det er grenser for hva jeg er villig til å bruke på sko som varer én sommer.

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 05-05-09, 20:21   #17
Smurfine79
Carpe Diem!
 
Smurfine79 sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: oslo
Innlegg: 3.435
Smurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smartSmurfine79 imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Skospørsmål

Altså, jeg har ikke bare et par sko. Men har et par sandaler, et par joggesko, et par tøysko nå endelig , og et par støvler.

__________________
Carpe Diem
Jeg er perfekt, bortsett fra at jeg er meg selv!
Gutter 02 & 07
Smurfine79 er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no