Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

Hvilken mellomstor SUV?

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-01-11, 22:05   #2
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: Hvilken mellomstor SUV?

Nissan X-Trail og Outlander blir jo noe større enn de minste, samtidig som man vel kan få dem nye med ganske god utstyrspakke for rundt 450 000 kr. Nå har det også nettopp kommet en "avgiftstilpasset" Outlander der 2.2-litersmotoren leveres med 140 i stedet for 156 HK. Da blir avgiften en del lavere enn den var før med 2.2-liters-motoren.

X-Trail sammen med CR-V er ikke akkurat designperler. I det segmentet synes jeg i hvert fall Outlander blir av de stiligere. Outlander har også to "nødseter" - altså 7-seter med to seter i bagasjerommet.

Huyndai ix35 er vel kanskje også litt større enn de minste "folke-SUV-ene". Kia har vel en modell som praktisk talt er samme bilen så vidt jeg husker.

Skal man ha seg en ny X3 starter vel prisene på godt over 500 000, og er vel da ganske så ribbet utstyrsmessig, så man er vel raskt oppe i bortimot 600 000 før kjører bilen ut og har fått med vinterdekk og ellers elementært ekstrautstyr - her er det en del ting som er ekstra som hos andre er standard, eller langt billigere også. Ser man på X3 og XC60 bør man kanskje ta en titt på Audi Q5 også? Har vel noe lavere startpris enn X3 og XC60. Husk at de rimeligere XC60-modellene er uten firehjulstrekk.

Subaru Outback? Blir litt lavere, men er innvendig på en del områder større enn mange av SUV-ene. XC70 kan jo også være aktuell hvis man absolutt ikke vil ha "høy bil" - XC70 blir en stor stasjonsvogn med litt høyere bakkeklaring og 4WD. Går mer i segment med Outback.

__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no