Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Glitterchicks film- og musikkforum

The act of killing

Glitterchicks film- og musikkforum Film, tv-serier og musikk

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-03-14, 23:35   #1
Pelle
Unik
 
Pelle sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 16.564
Pelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtid
Standard

The act of killing

Dokumentaren The act og killing ligger på NRKs sider en stund til. Mulig jeg burde hatt spoliertagger her, men jeg vet ikke hvordan man gjør det.

Jeg har jo lest om filmen på forhånd, me ble likevel ganske sjokkert over hvor åpne intervjuobjektene er. Samtidig så virker de ganske dumme (?) Jeg fikk så vondt av de kinesiske hendelsmennene som måtte gi bort penger, barna som ikke skjønte at de var med i en slags teaterforestilling og alle menneskene som blir herset med fordi de er redde. Vanligvis er gangstere glade i å fremstille seg selv som greie, men denne gjengen her snakker jo åpent om korrupsjon, vold og annet de driver med. Og den ungdomsorgasnisasjonen...??? Hva skal man si? Tilogmed rulleteksten til slutt gjorde inntrykk.

Er det andre som vil si litt om hva de tenker etter å ha sett filmen?

http://tv.nrk.no/program/koid7600230...act-of-killing

Pelle er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:16.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no