Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Skravleforum

Jeg, en butikkbølle?

Skravleforum Forum for skravletråder. Forumet vil bli ryddet med jevnlige mellomrom og gamle tråder bli slettet. Innleggstelleren er ikke på her.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-05-07, 12:50   #1
Bluen
intro
 
Bluen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Lillestrøm
Innlegg: 32.155
Blogginnlegg: 388
Bluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Jeg, en butikkbølle?

Nå må jeg bare høre hva dere synes om denne episoden. Er det jeg som er uvanlig frekk, eller?

I formiddag stakk jeg innom apoteket for å kjøpe ammeinnlegg. Foran babyreolen stod ei dame med vogn og blokkerte absolutt hele hyllas bredde. Hun tok seg god tid, leste på pakningene og plukket med seg flere varer mens jeg stod bak henne. Jeg tolket det som om hun stod og vurderte om hun skulle ha noe mer, og/eller ville granske teksten på pakningene før hun gikk til kassa. Jeg hadde ammeinnleggene mine i kikkerten, men det var helt umulig å stikke fram hånda og gripe esken så lenge denne andre kunden blokkerte hele hyllemeteren. "Unnskyld," sa jeg forsiktig, i det jeg mente var en helt vennlig tone, "kunne jeg bare få hente...". Dama snudde seg - og var rasende. "Er det ikke akkurat det jeg gjør også, da," freste hun, "står her og henter ting?" Jeg fikk et eitrende sinna blikk og ei skikkelig lekse. Jeg måtte ikke bare komme her og komme her, nei.

Jeg ble helt paff. Er det virkelig så frekt å spørre pent om noen kan flytte seg litt så flere kommer til? Har man monopol på hele stativet når man er i en sånn type butikk? I mitt hode er det helt vanlig å flytte på seg så andre kan få tak i det de skal handle. Jeg står ofte og somler og skuer utover hyllene på apoteket selv, og flytter meg naturligvis litt til siden hvis det kommer noen bak meg. Hadde noen sagt "unnskyld" bak ryggen min, ville jeg da ha snudd meg og smilt og kanskje beklaget at jeg sperret veien - tror jeg. Hva mener dere?

__________________
Høstbarn 06 og 08
This is our last dance
Bluen er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:54.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no