Vis enkelt innlegg
Gammel 08-05-09, 10:21   #10
Bluen
intro
 
Bluen sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Lillestrøm
Innlegg: 32.156
Blogginnlegg: 388
Bluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme omBluen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er nasjonalitet noe negativt?

Opprinnelig lagt inn av rine, her.

Jeg "senser" at det er ment nedsettende når folk f.eks klager over høye håndverkerprisr for så å si: "Nei, jeg får vel få tak i en polakk, tenker jeg."
(Underforstått: En som er litt mindre "verdt" enn de norske håndverkerne og som det er greit å betale mindre, selv om han gjør jobben på halve tida.)

...og er flinkere, slik jeg har oppfattet det.

Jeg tviler ikke på at det finnes fordommer mot polske arbeidere her i Norge, dessverre, men jeg ser ikke at dette har noen sammenheng med ordet "polakk", hvis du skjønner. I mine ører hadde det vært helt synonymt å si "Nei, jeg får vel få tak i en polsk arbeider" i stedet for "Nei, jeg får vel få tak i en polakk".

__________________
Høstbarn 06 og 08
This is our last dance
Bluen er ikke aktiv   Svar med sitat