Vis enkelt innlegg
Gammel 19-09-16, 12:39   #1
nokon
Librocubicularist
 
nokon sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2011
Innlegg: 13.696
Blogginnlegg: 175
nokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme omnokon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvem er best av gutter eller jenter? Gutter, selvfølgelig

Opprinnelig lagt inn av Bluen, her.

Ser på Facebook nå at forfatteren forsvarer seg med at ironien må ha forsvunnet i oversettelsen. "When I write that boys are better than girls, this is of course nonsense and irony."

Uansett er vel ironi skivebom dersom boka er berekna på 8-11-åringer. Det krev stor grad av modenheit og tekstforståelse å fange opp ironi, noko som som oftast ikkje er utvikla i denne aldersgruppa.

__________________

People who wonder whether the glass is half empty or half full miss the point.
The glass is refillable.
nokon er ikke aktiv   Svar med sitat