Sv: Juletre - plast eller ekte?
Opprinnelig lagt inn av Iset, her.
men også fordi jeg ikke er fan av bruk- og kast-mentaliteten som råder, der man hogger ned tusenvis av juletrær for så å bare kaste dem etterpå.
Jeg ser heller ikke problemet med dette. Det er faktisk bra for miljøet at vi planter trær. Enig med Bundbury:
Opprinnelig lagt inn av Bundbury, her.
Hva i all verden er galt med å plante masse små trær og hugge dem igjen. Transporten fra danmark kan jeg se et miljøproblem med men ikke planting, hugst og gjenplanting.
Plast derimot er mye mere miljøfiendtlig i min verden.
Opprinnelig lagt inn av Monsoon, her.
Eller et fiberoptisk tre.
Jeg har en fiberoptisk snømann. Men plasttre skal vi ikke ha. Det vil si, vi har et lite plasttre goså, som sambo har arvet etter mormoren sin. Vi har det oppe bare fordi det ser så grusomt ut. Man bare svupper det sammen, med kuler og alt og stapper det i esken igjen.
Ellers er jeg helt for kitschjul, det er jo det som er vitsen med jul. Sambo og jeg snakket sammen i går om hvor snodig fantasi glitterbarnet vårt har, og sambo kommenterte tørt: Det er rart, han er oppvokst med mexikanske fribrytermasker og barbapappa i toppen av treet.
Opprinnelig lagt inn av LilleLeo, her.
Det der så jo ut som en eneste stor hasj-plante. 
Godt det ikke bare var jeg som fikk den assosiasjonen.
__________________
Sist redigert av Tallulah : 10-10-07 kl 15:34.
|