Vis enkelt innlegg
Gammel 04-03-08, 12:31   #3
trøtt
ekstremt trøtt
 
trøtt sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 10.885
Blogginnlegg: 32
trøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de flestetrøtt er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hvilket forhold har du til kropp og vekt?

Opprinnelig lagt inn av Maz, her.


Sykdom er sykdom, men når det gjelder spiseforstyrrelser så er det nødvendig med en vilje til å bli frisk. Det er ingen hvilepute uansett om du er bullimiker med eller uten oppkast, anorektiker eller tvangsspiser. Den viktigste kuren mot alle spiseforstyrrelser sitter i hodet, og det er en god del av det en må ta selv.

Og det er det ingen som nekter for her så vidt jeg kan se. Poenget er at man kan ikke se hvorfor noen svarer som de gjør i en slik poll og da er det litt merkelig å si det sitronen gjør.

Selv må jeg si at jeg var så godt som frisk i mange år, men når BMI øker fra 17-18 (jeg var frisk når min BMI var her, ble sånn pga amming) til 21-22 så merker man at tankene kommer litt tilbake siden kroppen forandrer seg ganske mye. Likevel mener jeg selv at jeg ikke har spiseforstyrrelser i dag, jeg spiser nemlig det jeg ønsker selv om jeg ikke alltid er like positivt innstilt til kroppen min (og mesteparten av det kommer nok av at jeg ikke kan trene, den er rett og slett ikke frisk).

__________________
Selv om hjemmet er stedet der du kan slappe av og være deg selv, betyr ikke det at du kan misbruke kjærligheten og hengivenheten andre familiemedlemmer føler for deg.
trøtt er ikke aktiv   Svar med sitat