Beltestol med lengre rygg enn Britax Kid Plus?
Finnes det?
Lillebror sitt Hi-Way er ødelagt og kan ikke repareres. Vi har fått låne et TWE til ham, men det er vanskelig å få montert det skikkelig i bilen vår. Det er ikke aktuelt å kjøpe et nytt bakovervendt sete til ham ettersom han er over 5 år, 110 cm høy og ca 20 kg.
Storesøster vokser fra Kid Plus om kort tid, tipper at hun må ut av det når hun har vokst to cm i ryggen. Det var meningen at Lillebror skulle arve det etter henne, men han trenger et nytt sete nå og det er ikke aktuelt å la Storesøster sitte uten så lenge det passer til henne fremdeles.
Derfor tenker jeg at det optimale ville være å kjøpe en beltestol med lengre rygg enn Kid Plus hvis det finnes. Den bør ikke ha større hodestøtte enn Kid Plus, da vil den ikke passe i bilen vår.
__________________
Storesøster 02
Lillebror 07
|