Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Disse flaggene igjen

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-05-09, 11:26   #11
Travolta
Erfaren
 
Travolta sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2008
Hvor: Oslo
Innlegg: 811
Travolta er populærTravolta er populærTravolta er populærTravolta er populær
Standard

Sv: Disse flaggene igjen

Der synes jeg Bønna har et godt poeng; "De som er norske statsborgere". Mulig er dette en avsporing, men mange innvandrere er jo tross alt norske statsborgere. Er det ikke da naturlig å vifte med et norsk flagg fremfor noe annet på 17.mai? Når opprinnelseslandet feirer sin nasjonaldag så er det selvfølgelig naturlig å bruke dette landets flagg og ikke det norske.

Som sagt tenker jeg omvendt av mange her inne. Jeg synes det er flott at vi kan forenes rundt samme flagg på 17.mai uavhengig om vi er født i Norge eller Mongolia. Jeg synes det er et flott skue når en afrikaner i sin drakt vaier med det norske flagget. Da tenker jeg at vi er kommet et stykke med integreringen likevel. Ikke fordi at afrikaneren skal bli så himla norsk, men fordi h*n har lyst å feire 17.mai sammen med oss og med samme flagg som deg og meg. Da tenker jeg at h*n føler seg velkommen i Norge og dermed ikke har behov for å vise oss hvor h*n egentlig kommer fra.

Men dette har jeg jo sagt før, og vi kommer kanskje ikke lenger i denne debatten? Ingen har klart å overbevise motparten ser det ut til.

Travolta er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no