Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Barnefrie soner, er det helt problemfritt?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-07-09, 17:14   #11
Kinita
Fullverdig medlem
 
Kinita sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Innlegg: 36
Kinita har et hav av muligheter foran seg
Standard

Sv: Barnefrie soner, er det helt problemfritt?

At det er hoteller som er barnefrie syns jeg er greit, når man reiser på ferie så må man få velge selv hvor man vil bo. Akkurat som jeg gjerne velger resorter beregnet på familier.

Derimot må jeg si at etter å ha vært en del i utlandet med barn, så ser jeg hvor lite barnevennelig Norge er.
Her får man gjerne et inntrykk av at unger stort sett er et forstyrrelses moment hvis de ikke kan sitte helt stille og være helt stille, mens i mange sydlige land er ungene veldig viktig, og veldig aksepterte over alt.


Jeg syns det er befriende å sitte på en restaurant i Spania hvor barn får være barn, mot for en restaurant her i landet (her i byen i alle fall) hvor folk ser stygt på en om ungene hviner så vidt det er.

__________________
Kinita og guttungen 02.
Kinita er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no