Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Bør barn ha (tilgang på) digitale spill?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-10-10, 19:36   #11
Pepper Lemon
Peppy!
 
Pepper Lemon sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 10.714
Blogginnlegg: 253
Pepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme omPepper Lemon har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Bør barn ha (tilgang på) digitale spill?

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

Er digitale spill viktig for barns kompetanse på noe vis?

Ja, det vil jeg påstå. Ikke minst sosialt sett, da dette er en form for lek for barna, og jeg vil tro litt eldre barn vil bli ganske så utenfor hvis de ikke kan delta i samtaler om og lek med slike spill.

Dessuten - i går spilte vi Lego Batman på Playstation vi tre her hjemme. Og hadde det kjempegøy, og til tider sto vi i sofaen da vi jobbet som verst. Nå i ettermiddag har vi spilt brettspill, Den forsvunne diamant. Kjempegøy det også, på mye av den samme måten som i går. Jeg synes ikke nødvendigvis dataspill skal ha en lavere rangering som kvalitetstid enn andre aktiviteter. Men ja, det er jo stillesittende og man kan bli veldig hektet på et spill, så det må begrenses. Men det klarer man jo når man bare er bevisst problemstillingen.

Pepper Lemon er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:26.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no