Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

DuoLogic - babyinnlegg, hodestøtte og helningsvinkel

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-02-11, 17:45   #1
apan
I mål
 
apan sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 27.913
Blogginnlegg: 71
apan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

DuoLogic - babyinnlegg, hodestøtte og helningsvinkel

Vi har nettopp fått DL i hus til lillesøster, og det ser bra ut. Jeg lurer imidlertid på noen ting siden hun er en ganske stor baby på 8 måneder og havner litt midt i mellom noen av innstillingene.

1. Vi må flytte selene opp på midterste hakk, stemmer det at den ryggstøtta som det står 0-9 mnd på ikke kan brukes da? Den blir liksom ikke lang nok. Det er jo greit nok å ta den ut nå, blir bare litt mindre støtte på sidene.

2. Det står helningsinnstilling 1 fram til 1 år, men et annet sted står det 9 kg. Tja, dette er ikke synonymt hos mine barn - lillesøster veier ca 9,5 kg nå.

3. Det står at den ordentlige hodestøtta skal på fra 9 kg, men det stemmer at hun da omtrent bare når til starten på denne? Hodet hennes havner liksom litt på høyde med nedre del av den, er det noe sikkerhetsissuer med dette? Ser forsåvidt likt ut på en baby det er tegning av altså.

4. Totalt sett slik det blir hos oss nå; uten babyinnlegg og med hodestøtte og med seler på hakk 2, sitter hun fint, men litt mer "åpent" enn i Maxi Cosi vi alt har. Gjør det noe? Bør vi bruke Maxi Cosi litt til? Hun får plass litt til, men jeg tenkte vi like gjerne kunne bytte når vi hadde fått det nye setet.

apan er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no